Ordu Haber – Ordu Times

KARADENİZ ALABALIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİNİN YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

KARADENİZ ALABALIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİNİN YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI
  • EKONOMİ / GENEL
  • 28 Şubat 2020
  • KARADENİZ ALABALIĞI YETİŞTİRİCİLİĞİNİN YAYGINLAŞTIRILMASI PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI için yorumlar kapalı
  • 960 KEZ OKUNDU

Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile Tarımsal Yayım Hizmetleri Projesi kapsamında hazırlanan Yenilik Yayım ve Tarımsal Yayım Projeleri kapsamında, “Karadeniz Alabalığı (Salmo Labrax) Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması: Yerli Üretim Yerli Marka Yayım Projesi” nin açılış toplantısı Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde yapıldı.

Söz konusu toplantıya; Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Metin GÜREL, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Zekeriya ATASEVER, Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Doç. Dr. Bilal AKBULUT, Dr. Osman Tolga ÖZEL, Proje Koordinatörü Eyüp ÇAKMAK ve teknik personelin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda söz alan Proje Koordinatörü Eyüp ÇAKMAK; Karadeniz Alabalığı (Salmo Labrax) Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi ile;

Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli teknik personelin ve Su ürünleri yetiştiricilik faaliyeti yapan özel işletme çalışanlarının, Karadeniz alabalığı yetiştiriciliği ve işletme yönetimine yönelik bilgileri tazelenerek, türün biyoekolojik özellikleri ve yetiştiriciliği, biyoteknolojik uygulamalar ve yetiştiricilikte yeni teknoloji kullanımı konularında yerinde yapılacak uygulama çalışmaları ile türün yetiştiriciliğine yönelik tecrübe kazanmaları sağlanacağını,

Ordu İlinde yetiştiricilik yapılan tesislerde, Karadeniz Alabalığı türünün yetiştiriciliği yaygınlaştırılarak, dolayısıyla tüketicinin tercihine katkı sağlanacağı belirtildi.

Toplantı karşılıklı soru ve cevaplar ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ