Ordu Haber – Ordu Times

İŞTE EN GÜZEL ORDU FOTOĞRAFLARI

İŞTE EN GÜZEL ORDU FOTOĞRAFLARI

Fotoğraf sanatı aracılığıyla Ordu’nun tanıtımına katkı sağlamak, kente ait doğal, kültürel ve tarihi güzelliklere dikkat çekmek amacıyla Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve OFSAD ile KUDOF işbirliğiyle düzenlenen “4 Mevsim Ordu IV. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nın sonuçları belli oldu.

Yarışmaya 439 sanatçının 1.703 fotoğrafla katılım sağladığını söyleyen Başkan Engin Tekintaş, iki kategoride yapılan yarışma sonucuna göre Dört Mevsim Ordu Kategorisi’nin birincisinin Serdar Küçük, Foto Öykü Kategorisi’nin birincisinin ise İbrahim Aysündü olduğunu açıkladı.

YARIŞMAYA 439 KİŞİ 1.703 FOTOĞRAFLA KATILDI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, ORBEL A.Ş. ve Ordu Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD) ile Ordu Kuzeydoğu Fotoğrafçıları Derneği (KUDOF) tarafından düzenlenen “4 Mevsim Ordu IV. Ulusal Fotoğraf Yarışması”nda sonuçlandı. Başkan Engin Tekintaş, 12 Mart-31 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya toplamda 439 kişinin 1.703 fotoğrafla katıldığını söyledi.

Yarışmanın iki kategoride düzenlendiğine dikkat çeken Başkan Tekintaş, “Dört Mevsim Ordu Kategorisi”nde yarışmaya gönderilen 360 katılımcıya ait 1.235 fotoğraf değerlendirildi. Fotoğraflardan 3’ü dereceye girerken 5’i jüri özel ödülü, 71’i de sergileme ödülü aldı. Jüri özel ödülü en güzel ilkbahar, yaz, sonbahar, kış ve havadan çekim fotoğraflarına verildi. Foto Öykü Kategorisi’nde 79 katılımcıya ait 468 fotoğraf değerlendirildi. Ordu tostu yapımı, ahşap tekne yapımı ve fındık işleme konularında 3 katılımcıya ait fotoğraflar dereceye girerken bir katılımcıya ait fotoğraflar da sergileme ödülü aldı. Ben bu çalışmalarda emeğini ortaya koyan, uzun süre sabırla bekleyip en net ve güzel fotoğrafı yakalamak üzere yaz-kış, sıcak-soğuk demeden emek sarf eden arkadaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

“FOTOĞRAF SANATÇILIĞI DENDİĞİNDE ARA GÜLER’İ ANMAK GEREKİR”

Bir süre önce hayatını kaybeden usta fotoğraf sanatçısı Ara Güler’den de bahseden Başkan Tekintaş, “Fotoğraf sanatçılığı dendiğinde Ara Güler’i anmak gerekir. Kıymetli fotoğraf sanatçımız Ara Güler, Türkiye’de fotoğrafın özel bir sanat ve değer olduğunu bizlere göstermiştir. Cumhurbaşkanımızın da rahmetli fotoğraf sanatçımıza verdiği değerle birlikte biz de kardeşlerimizin emeklerini göz ardı etmeden yolumuza devam etmeyi arzu ediyoruz. Güzel ilimizin 19 ilçesinde en güzel, en nadide yerleri tespit ederek bize bu bahtiyarlığı yaşatan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

103 FOTOĞRAF SANAT GALERİSİ’NDE SERGİLENECEK

Dereceye giren 103 fotoğrafın 8 Şubat-7 Mart 2019 tarihleri arasında Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’nde sergileneceğini belirten Başkan Engin Tekintaş, ödül almaya hak kazanan yarışmacılara ödüllerinin sergi açılışında takdim edileceğini ifade etti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Şahin Sevinç, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ata Yakup Kaptan, ORBEL A.Ş. İdari İşler Sorumlusu Mehmet Koray Kılıç, OFSAD Temsilcisi Serhat Kır, KUDOF Temsilcisi İlhan

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ