Ordu Haber – Ordu Times

Hacamat, KOAH Hastalığına İyi Geliyor mu?

Hacamat, özellikle son dönemlerde adını sıklıkla duyduğumuz bir tedavi yöntemi. Alternatif tıpta yüzyıllardır kullanılan hacamat, KOAH hastalığına iyi geliyor mu? Göğüs Hastalıkları Uzmanı Şule Bademli cevapladı.

Hacamat, KOAH Hastalığına İyi Geliyor mu?
  • GENEL
  • 04 Mart 2019
  • Hacamat, KOAH Hastalığına İyi Geliyor mu? için yorumlar kapalı
  • 399 KEZ OKUNDU

Dünyada 600 milyon; Türkiye’de ise yaklaşık 3 milyon KOAH hastası bulunuyor. Uzmanlar tarafından 2020 yılında en sık rastlanan 3. ölüm nedeni haline gelmesi beklenen hastalık için en büyük umut geleneksel ve tamamlayıcı tıpta. Uzun süre antibiyotik kullanımı bağırsak florasını bozarak bağışıklık sistemini çökertir. Akupuntur, hacamat, nöral ve ozan terapisi gibi tamamlayıcı tıp uygulamaları ile KOAH hastalarının yaşam kaliteleri artıyor; efor kapasiteleri kısa sürede yükseliyor.

KOAH olarak bilinen kronik obstrüktif akciğer hastalığı her geçen gün etki alanine artırıyor. KOAH’a bağlı olarak haslaraların yaşam kalitesinde büyük düşüşler yaşanırken bu ölümcül hastalıkla mücadelede yeni tedavi yöntemleri umut oldu. Öncelikle hastanın kullandığı ilaç sayısını azaltılıyor. Bağırsak florasını düzeltmek için gerekli probiyotik tedavisi başlıyor. Beslenme düzenleniyor, nefes egzersizlerine başlanıyor. Bunlar yapılırken de tamamlayıcı tedavi tekniklerinden yardım alınıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ