Ordu Haber – Ordu Times

GAGA GÖLÜ’NE 25.000 ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

GAGA GÖLÜ’NE 25.000 ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI
  • EKONOMİ
  • 15 Mayıs 2020
  • GAGA GÖLÜ’NE 25.000 ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI için yorumlar kapalı
  • 486 KEZ OKUNDU

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin büyük önem verdiği, kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi kapsamında Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne tahsis edilen 25 bin adet sazan balığı yavrusu, Fatsa ilçesindeki Gaga Gölü’ne bırakıldı.

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğümüz tarafından, yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 25.000 adeti 14/05/2020 tarihinde Gaga Gölüne bırakılmıştır.

Ordu’da iç sularda sazan balığı türlerinin avcılığının yasak olduğunu belirten Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, av sezonunda, göl ve göletleri balıklandırarak, sportif balık avcılığının geliştirilmesi ve turizme yönelik çalışmalara katkı sağlanarak, ekonomimize katma değer sağlanması hedeflenmektedir.

Ülkede biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması suretiyle balık başta olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınması büyük önem arz etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ