Ordu Haber – Ordu Times

FATSA’YA BÜYÜK MÜJDE! FATSA’YA AĞIR CEZA MAHKEMESİ KURULDU

FATSA’YA BÜYÜK MÜJDE! FATSA’YA AĞIR CEZA MAHKEMESİ KURULDU
  • GÜNDEM
  • 06 Mayıs 2020
  • FATSA’YA BÜYÜK MÜJDE! FATSA’YA AĞIR CEZA MAHKEMESİ KURULDU için yorumlar kapalı
  • 351 KEZ OKUNDU

Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, yapmış olduğu açıklamayla Ordu ve Fatsa için önemli bir müjdeyi kamuoyuyla paylaştı.

“Ordumuza hayırlı olsun, Fatsa’mıza müjdeler olsun.” diyerek sözlerine başlayan Ergün Taşçı,“Ordu il merkezimizde ve Ünye ilçemizde bulunan Ağır Ceza Mahkemesi’nin bir üçüncüsünü Fatsa ilçemize kazandırdık.

Yaklaşık bir yıldır Adalet Bakanımız ve HSK ile yapmış olduğumuz yoğun görüşmeler neticesinde talebimiz olan Fatsa’ya Ağır Ceza Mahkemesi’nin kurulması, Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından olumlu karşılanmış ve bugün (5 Mayıs 2020) itibariyle de Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül tarafından kuruluş yazısı imzalanarak onaylanmıştır.” dedi.

Fatsa ve çevre ilçeleri için çok önemli bir ihtiyacın karşılandığını ve bu talebin vatandaşlar tarafından yoğun şekilde gündeme getirildiğini ifade eden Taşçı,“Vatandaşlarımız, avukatlarımız ve adalet çalışanlarımız tarafından özellikle dile getirilen, Fatsa’ya Ağır Ceza Mahkemesi’nin kurulması sağlanmıştır.

Sayın Adalet Bakanımızla yapmış olduğumuz görüşmeler ve bu ihtiyaca dair taleplerimiz karşılık buldu. Fatsa Adliyesi’nde Ağır Ceza Mahkemesi ve Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu kurulma kararı Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından olumlu görüş ile Adalet Bakanlığımıza sunuldu. Sayın Bakanımız da bu kararı onaylayarak bizlere müjdesini verdi. Sayın Bakanımız Abdülhamit Gül’e bu vesileyle çok teşekkür ediyorum. Tüm bakanlık bürokratlarımıza, HSK başkanı ve üyelerimize ve emeği geçen herkese bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” şeklinde açıklama yaptı.

Fatsa’ya Ağır Ceza Mahkemesi’nin kurulmasıyla ilimizdeki mevcut adliyelerin iş yükünün hafifleyeceğini, Fatsa ve çevre ilçelerdeki vatandaşların daha yakın bir yerde adli işlerini takip etme imkanı bulacağını da sözlerine ekleyen Ergün Taşçı,“Adalet hizmetlerinin, tüm bireyler için eksiksiz ve istisnasız olarak hızlı, etkin ve erişilebilir olması devletimizin en önemli öncelikleri arasındadır.” diyerek sözlerini tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ