Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

CHP’DEN ORDU ÇIKARTMASI!

CHP’DEN ORDU ÇIKARTMASI!
  • SİYASET
  • 15 Temmuz 2021
  • CHP’DEN ORDU ÇIKARTMASI! için yorumlar kapalı
  • 142 KEZ OKUNDU

Cumhuriyet Halk Partisi, milletvekilleri, parti meclisi üyeleri ve yüksek disiplin kurulu üyelerinden  oluşan 40 kişilik bir heyetle Karadeniz turuna Ordu ile başladı. Ordu’nun 19 ilçesine yayılan heyet, esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirdiği, Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun başkanlığındaki 40 kişilik parti heyeti, ilk olarak bir otelde basın mensuplarının karşısına çıktı. Ardından Ordu Valisi Tuncay Sonel’e ziyaret gerçekleştiren CHP’li milletvekilleri, Altınordu Ziraat Odası ve Ordu Muhtarlar Derneği’ni ziyaret ettikten sonra 19 ilçede vatandaşlarla buluşarak saha çalışması yaptı.

19 ilçeye dağılan CHP milletvekilleri, parti meclisi üyeleri ve yüksek disiplin kurulu üyelerinden  oluşan heyet, esnaf ziyaretleri yaptı. Altınordu’da Seyit Torun’un yanı sıra İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol esnafla buluştu.

“Ekmek alacak durumumuz kalmadı”

Dükkan dükkan gezerek esnafın dertleri dinleyen vekilleri durduran bir vatandaş, ‘artık evimize ekmek, ayağımıza ayakkabı alacak durumumuz kalmadı’ sözüne karşılık Torun ise ‘siz bize yetkiyi verin, bütün sorunları çözeceğiz’ diyerek cevap verdi.

“Karanlıktan çıkış CHP’dir”

Otelde düzenlenen toplantıda konuşan Torun, ‘Hangi kesimden olursa olsun, ulaşabildiğimiz tüm vatandaşlarımızın derdini dinleyecek ve çözüm önerilerimizi anlatacağız’ diyerek, şunları söyledi; “Neden her gün paramız değer kaybediyor? Neden enflasyon rekor kırıyor? Neden vatandaş artık “bittik, perişan olduk” diyerek feryat ediyor? Tüm bunların sorumlusu kim, ülkeyi kim bu hale getirdi? Hepimiz biliyoruz ki tüm bunların sorumlusu ülkeyi 19 yıldır tek başına yöneten siyasi iktidardır. Ama sorunlarımız var diye asla umutsuz olmayacağız. Vatandaşımız artık bu karanlık girdaptan bir çıkış aramaktadır. İşte o çıkış, milyonların umudunu bağladığı Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”

“35 lira açıklanmalıdır”

Fındık konusuna da değinen Torun, “Ordumuzun da büyük sorunları var. Şu anda en büyük sorunumuz fındıktaki belirsizliktir. Maalesef bu iktidar bir fındık politikası belirlemekten bile acizdir. Fındık üreticimiz, bu iktidarın elinde, yabancı şirketlerin insafına terk edilmiştir. Bunun yanında neredeyse yeni hasat mevsimi gelmiş ama hala taban fiyatlar açıklanmamıştır. Sayın Genel Başkanımız açıkladı, biz Ordu’dan iktidara bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: Üretici bahçeye girmeden, fındık fiyatı 35 lira olarak açıklanmalıdır.” dedi.

İktidarın, seçimde kazanamadıkları belediyelerin yetkilerini masa başında çalmak istediğini söyleyen Torun, Gülyalı Belediyesi’ne ait olan bir balıkçı barınağına bile göz dikecek ve burayı bizzat Cumhurbaşkanı’nın imzasıyla belediyenin elinden alacak kadar aciz olduklarını dile getirdi.

Ordu madenlerinin 3’te 1’inin maden arama sahası ilan edildiğini hatırlatan Torun, bunun yanında yol yapmakla övünen iktidarın Ordu’ya yol yapma konusunda ise sınıfta kaldığını söyledi.

Ordu’nun sahipsiz olmadığını aktaran Torun, “Ordu’ya bu sorunları reva görenler, artık çözüm üretemezler. Vatandaşlarımıza sözümüzdür: İlk seçimde iktidar olacağız ve Ordumuzun sorunlarını çözmek de inşallah bize nasip olacak.” diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul-Yılmaz Ülgü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ