Ordu Haber – Ordu Times

ÇAMAŞ HİZMETE DOYACAK

ÇAMAŞ HİZMETE DOYACAK
  • EKONOMİ
  • 14 Mayıs 2020
  • ÇAMAŞ HİZMETE DOYACAK için yorumlar kapalı
  • 596 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Çamaş ilçesinde sürdürdüğü ve yapmayı planladığı projelerle ilçenin çehresini değiştirmeye hazırlanıyor. Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, altyapı, ulaşım ve turizmle ilgili birçok projenin kısa sürede hayata geçeceğini müjdeledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman Çamaş ilçesinde incelemelerde bulundu. Bir hafta içerisinde ikinci kez ilçeye giden Şişman, Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası, Fen İşleri Daire Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu ve Proje Fizibilite, Takip Koordinasyon Şube Müdürü Murat Günaydın’la birlikte ilçede altyapı, yol, üstyapı ve turizmle ilgili yapılması planlanan proje alanlarını gezdi.

ÇAMAŞ KANYONU’NA YOL MÜJDESİ

İlk olarak Çamaş Kanyonu’nda incelemelerde bulunan Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Burası, uzunluğu 4 km olan, Türkiye’nin en büyük dere kanyonlarından birisi. Dere kanyonunun özelliklerinden biri de dünya da ender görülen benekli alabalıkların burada yaşıyor olması. Gür ormanların içinden akan, adına türküler yazılan derelerimizi turizme kazandırmak için çalışma yapıyoruz. Adına türküler yakılan Ordu’nu dereleri, tepeleri ve yaylalarını, yapacağımız çalışmalarla turizme hazırlamak istiyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN GÜLER’DEN PROJELERE SIKI TAKİP

Çamaş ilçesine yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla, Çamaş ilçemizin mahallelerini konforlu yollarla buluşturmak için 35 kilometre asfalt yolu kısa sürede hizmete sunacağız. Yine Çamaş ilçemize bir kent Meydanı kazandıracağız. Şehir içi kaldırım ve aydınlatma çalışmalarımız da kısa süre içerisinde başlayacak. Çamaş ilçemize sanayi sitesi yapılması için öncülük edeceğiz” şeklinde konuştu.

AYPARÇASI’NDAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür eden Çamaş Belediye Başkanı Mahmut Ayparçası ise yapılacak yatırımlarla Çamaş ilçesinin çehresinin değişeceğini söyledi. Ayparçası, “İlçemize gösterdikleri ilgiden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ediyorum. Planlanan yatırımların hayata geçmesi için büyükşehir belediyemizle koordinasyon içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi​

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ