Ordu Haber – Ordu Times

BÜYÜKŞEHİRİN PERSONELLERİ HER ALANDA EĞİTİM ALIYOR

BÜYÜKŞEHİRİN PERSONELLERİ HER ALANDA EĞİTİM ALIYOR
  • EĞİTİM / GENEL
  • 16 Ocak 2020
  • BÜYÜKŞEHİRİN PERSONELLERİ HER ALANDA EĞİTİM ALIYOR için yorumlar kapalı
  • 538 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını her alanda geliştirmek ve bilgilendirmek amacıyla seminerler düzenlemeye devam ediyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Pydata Firmasının Kurucusu Paşa Yaşar tarafından “Türkiye’nin Dijitalleşme Yolculuğu” semineri gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen seminere çeşitli daire başkanlıklarından çok sayıda personel katıldı.

“VERİ KULLANDIKÇA BÜYÜYEN BİR EKONOMİYE DÖNÜŞECEK”

Seminerde konuşan Pydata Firmasının Kurucusu Paşa Yaşar, “1900’lü yıllara kadar bilginin ve malumatının toplandığı alanlar kütüphanelerdir. 1950 yıllarından sonra bu bilgiler dijital ortamlara dönüşmeye başladı. Bilgilerin dijital ortamlara dönüşmesiyle birlikte kütüphaneler gibi sayıları arttı. Oluşan bu devasa verinin yüzde 95’i kişisel verilerden oluşmaktadır. Veriler insanların cebine girecek kadar küçüldü. Dijitalleşmeyi petrol ile mukayese etmek gerekirse petrol, dünyayı köklü bir şekilde değiştirmişse veri de dünyayı bir o kadar değiştirecek bir ekonomidir. Veri kullandıkça tükenen bir ekonomiye değil, kullandıkça büyüyen bir ekonomiye dönüşecek. Dijital veriye sahip olmak geleceğin medeniyet ve teknoloji yarışında öncü olmayı gerektirecek bir pozisyona geldi” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ