Ordu Haber – Ordu Times

BÜYÜKŞEHİR, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA VATANDAŞLARI MAĞDUR ETMED

BÜYÜKŞEHİR, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA VATANDAŞLARI MAĞDUR ETMED
  • EKONOMİ / GENEL
  • 13 Nisan 2020
  • BÜYÜKŞEHİR, SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA VATANDAŞLARI MAĞDUR ETMED için yorumlar kapalı
  • 1.384 KEZ OKUNDU

İçişleri Bakanlığınca, Covid-19 Virüsü tedbirleri kapsamında 31 ilde 2 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından evinden çıkamayan vatandaşları Ordu Büyükşehir Belediyesi mağdur etmedi.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma yasağı ilan edildiği iki gün boyunca kırsalda yaşayan ve ihtiyaç sahibi vatandaşların temel gıda gereksinimlerini gidermeye devam etti. Bu kapsamda ekipler ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolisi, yumurta, ekmek dağıtımı yaparken evde temizlik hizmeti ve hasta taşıma hizmeti de verdi. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi ekipleri hastaların ihtiyaç duyduğu ilaçları temin ederek bizzat vatandaşlara ulaştırdı.

“İKİ GÜN BOYUNCA YOĞUN ÇALIŞTIK, VATANDAŞLARIMIZI MAĞDUR ETMEDİK”

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı iki gün boyunca vatandaşlar için yoğun tempoyla çalıştıklarını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Devletimizin sokağa çıkma yasağını ilan ettiği iki gün boyunca Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımız için çalışmaya devam ettik. Çalışma tempomuzu iki gün boyunca her zamankinden daha fazla yüksek tutarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderdik. Kırsalda bulunan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşarak onlara içerisinde birçok gıdanın barındığı gıda kolisi, ekmek ve yumurta dağıtımı yaptık, aynı zamanda temizlik ihtiyaçlarını da giderdik. Hasta olan vatandaşlarımızı hastaneden alarak evlerine götürdük. İhtiyaç duydukları ilaçları temin ederek vatandaşlarımıza ulaştırdık. Yani bu iki gün boyunca yoğun bir şekilde çalıştık ve vatandaşlarımızı mağdur etmedik. Büyükşehir Belediyesi olarak bu zorlu süreçte vatandaşlarımızı yalnız bırakmayacağız ve her zaman yanlarında olacağız. İki gün boyunca evlerinde kalarak sokağa çıkmayan herkese teşekkür ediyorum. Bilinçli olduğumuz takdirde virüs değil, biz yeneceğiz. Vatandaşlarımız için ne gerekiyorsa yapacağız, çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ