Ordu Haber – Ordu Times

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ ORDULULARA ÇAĞRIDA BULUNDU

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ ORDULULARA ÇAĞRIDA BULUNDU
  • GENEL / GÜNDEM
  • 26 Mart 2020
  • BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ ORDULULARA ÇAĞRIDA BULUNDU için yorumlar kapalı
  • 1.025 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda corona virüse karşı tedbirleri sıkı tutuyor.
Olası yangın, kaza, afet ve birçok durumda vatandaşlarla direk temas halinde olan Büyükşehir İtfaiyesi de gerekli önlemleri aldı. Vatandaşların can ve mal güvenliği için 7/24 göreve hazır olduklarını belirten İtfaiye Daire Başkanı Yusuf Çınkıl, Ordu halkına “Biz sizi​n için nöbetteyiz, siz de sağlığınız için evde kalın” çağrısında bulundu.
“GEREKLİ TÜM TEDBİRLERİ ALIYORUZ”
İtfaiye dairesi olarak aldıkları tedbirler hakkında açıklamalarda bulunan daire başkanı Çınkıl, “Ordu Büyükşehir İtfaiyesi olarak 7/24 hizmet veren itfaiye teşkilatımızın her bir çalışanı , gittiği olaylarda, kurtarma operasyonlarında, vatandaşlarla direk temas halinde olabilmektedir. Mesai arkadaşlarımızın sağlığını düşünerek, gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Personelimizin bir arada bulunmamaları için yemek, istirahat ve ortak alanlarla ilgili planlamaları yaparak personellerimize tebliğ ettik. İtfaiye Daire Başkanlığımız tarafından 19 ilçedeki tüm itfaiye istasyonlarımızda personellerimize gerek nöbet esnasında gerekse nöbet harici zamanlarında dikkat etmeleri gereken tüm uyarı ve bilgilendirmeleri yapıyoruz. 19 ilçede hizmet verilen itfaiye hizmet binalarımız, araç gereçlerimiz her gün detaylı şekilde dezenfekte ediliyor. Personellerimizin işe giriş çıkışlarında ateşleri ölçülerek takipleri yapılıyor. Kronik sağlık sorunu olan personellerimizin tespiti yapılmış ve idari izin verilerek tedbiren evlerinde kalmaları sağlanmıştır. Vardiya sisteminde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına asgari personel görevlendirmesi yapılmış ve gerekli görülen birimlerde esnek çalışma sistemine geçilmiştir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ