Ordu Haber – Ordu Times

BU YOL İKİ İLÇE, DÖRT MAHALLE, 10 YAYLA VE OBAYA HİZMET VERECEK

BU YOL İKİ İLÇE, DÖRT MAHALLE, 10 YAYLA VE OBAYA HİZMET VERECEK
  • EKONOMİ
  • 03 Temmuz 2020
  • BU YOL İKİ İLÇE, DÖRT MAHALLE, 10 YAYLA VE OBAYA HİZMET VERECEK için yorumlar kapalı
  • 1.034 KEZ OKUNDU

Ordu’nun Kumru ilçesinde, iki ilçeyi birbirine bağlayıp, 4 mahalle ile 10’a yakın yayla ve oba yoluna hizmet verecek olan güzergâh asfalta kavuşuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, toplam uzunluğu 5 kilometre olan yolda, altyapının tamamlanmasıyla birlikte, asfalt çalışmalarının başlayacağını söyledi.

Karadeniz’in en zorlu coğrafyalarından birine sahip Ordu’da, mahalle ve grup yollarındaki asfalt ve beton yol seferberliği sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalarda, yollar standardı yüksek konforlu bir yapıya kavuşuyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Kumru ilçesinde 4 mahalle ve 10’a yakın yayla ve obaya hizmet verecek güzergahta, asfalt öncesi altyapı çalışmalarının başladığını açıkladı.

ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Binlerce vatandaşa hizmet verecek olan yolda, ekiplerin hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Başkan Güler, “Kumru ilçemize bağlı Çatılı, Şenyurt grup yolunda asfalt öncesi altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Bu yol hem mahalleleri birbirine bağlarken diğer taraftan da Akkuş ilçesine bağlı Tuzak ve Damyeri üzerinden, Kumru ve Akkuş ilçelerini de birbirine bağlıyor. Diğer taraftan ise Çatılı, Şenyurt güzergahı üzerinden Döşekdibi Mesire Alanı ve 10’a yakın yayla ve obaya bağlantı sağlıyor” diye konuştu.

KONFORLU ULAŞIM İÇİN DURMAK YOK

Kumru ilçesinde beton yol çalışmalarının da devam ettiğini dile getiren Başkan Güler, “Kumru Belediyemizle birlikte başlattığımız çalışmayla, Kumru Yeniergen, Ergentürk Mahalle yolunun 1300 metrelik bölümünde, beton yol çalışmalarını başlattık. Bu yolla birlikte, Kumru, Ünye Tekkiraz bağlantı yolu ile Kumru Ünye Karayolu’nu birbirine bağlıyoruz. Ordu’nun mahalle ve grup yollarında konforu sağlayana kadar çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ