Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

BAŞKAN GÜLER, ASARKAYA KENT ORMANI’NI HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞTURUYORUZ

BAŞKAN GÜLER, ASARKAYA KENT ORMANI’NI HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞTURUYORUZ
  • KÜLTÜR SANAT
  • 07 Haziran 2021
  • BAŞKAN GÜLER, ASARKAYA KENT ORMANI’NI HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞTURUYORUZ için yorumlar kapalı
  • 123 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Asarkaya Kent Ormanı’nın yapılan yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmaları ile hak ettiği değere kavuştuğunu belirterek, “Çalışmalarımızın tamamen bitmesinin ardından Asarkaya Kent Ormanı, turizm cazibesiyle kısa bir zaman içerisinde Ordu’nun en ünlü ve önemli alanlarından birisi olacak” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesine 4 km mesafede bulunan ve dokusunda barındırdığı birçok yaban hayvanı ve bitki çeşidiyle dikkat çeken Asarkaya Kent Ormanı yolunda genişletme çalışması yürütüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından aralıksız süren çalışmalarla yolun 2.5 km’lik kısmı 10 metre genişletilirken sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla Asarkaya’ya ulaşımın daha da kolaylaşması hedefleniyor.

BAŞKAN GÜLER, “KENT ORMANI’NIN CAZİBESİ ARTACAK”

Asarkaya Kent Ormanı yolunda yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, çalışmaların gece-gündüz devam ettiğini söyledi.

Yol genişletme ve sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanması ile Asarkaya Kent Ormanı’nın cazibe ve çekim merkezi olacağını vurgulayan Başkan Güler, “Hem hemşehrilerimizin hem de il dışından gelen misafirlerimizin keyifle vakit geçirecekleri alanları ilimize kazandırmaya devam ediyoruz. Ünye ilçe merkezimize 4 km mesafede bulunan Asarkaya Kent Ormanı’nı hak ettiği değere kavuşturuyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak buraya ulaşımı kolaylaştırmak için 10 metre genişliğinde geleceği de düşünerek konforlu bir yol yapıyoruz. Yol yapımında çıkan taşları da dolgu malzemesi olarak kullanarak ekonomik bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Sıcak asfalt seriminin ardından kent ormanına ulaşın kolaylaşacak. Kent ormanında ayrıca elektrik hatları yenilendi ve içme suyu hatları bağlandı. Çalışmalarımızın tamamen bitmesinin ardından Asarkaya Kent Ormanı, turizm cazibesiyle kısa bir zaman içerisinde Ordu’nun en ünlü ve önemli turizm alanlarından birisi olacak. İlimize ve ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ