Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

Bahariye halkının ihtiyaçları karşılanıyor

Bahariye halkının ihtiyaçları karşılanıyor
  • ORDU HABERLERİ
  • 27 Şubat 2021
  • Bahariye halkının ihtiyaçları karşılanıyor için yorumlar kapalı
  • 324 KEZ OKUNDU

Altınordu ilçesi Bahariye Mahallesi’nde yapılan testler sonucunda koronavirüs vakalarının tespit edilmesi nedeniyle Ordu Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulu tarafından salgınının kontrol altına alınması amacıyla ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina kararı alındı. Mahalleye giriş ve çıkışlar kapatıldı. Altınordu Belediyesi karantina altına alınan mahallelerde vatandaşları bir an olsun yalnız bırakmıyor.

Altınordu Belediyesi karantina kararı üzerine tüm ekipleri ile Bahariye Mahallesi için seferber oldu. Karantina kararının hemen ardından Bahariye Mahallesine giden ekipler mahallede yaşayan tüm ailelere gıda, hijyen ve yakacak yardımlarını kapı kapı gezerek ulaştırdılar. Bölgede bulunan sokak hayvanları ekiplerce besleme yapıldı ve mahallenin muhtelif yerlerine bolca mama ve yem bırakıldı.

Altınordu belediyesi ekiplerince Bahariye Mahallesi’nde başlayan çalışmalar kapsamında mahalle sınırları içerisinde bulunan cami, kahvehane, köy dolmuşları ve sokaklar ile ortak kullanım alanlarının tamamı dezenfekte edildi. Mahalle sakinlerinin anlık ihtiyaçları da yine belediye ekiplerince yerine getiriliyor.

BAŞKAN TÖREN “HEMŞEHRİLERİMİZLE DAYANIŞMA SEFERBERLİĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören “Bizim kültürümüzü şekillendiren en önemli hususlardan biri şüphesiz, dayanışmadır. Zira bizim medeniyetimizin özü, sözü insandır. Salgın, doğal afetler gibi zor zamanlarda özellikle millet devlet bütünleşmesinin en güzel örneği sergileniyor. Biz de bu anlayışla hemşerilerimizle dayanışmamızı hiç eksik etmedik, gönül elimiz daima yanlarında oldu. Bahariye Mahallesi’ndeki komşularımıza öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Altınordu Belediyesi olarak onların bu zorlu sürecinde 7/24 yanlarındayız. Tüm imkanlarımızla her koşulda Altınordu’luların yanında ve emrindeyiz. Hemşerilerimizden maske mesafe temizlik kurallarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı hassasiyetle uymalarını özellikle rica ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ