Ordu Haber – Ordu Times

ALTINORDU BELEDİYESİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ ARTTIRDI

ALTINORDU BELEDİYESİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ ARTTIRDI
  • GENEL / GÜNDEM
  • 13 Mart 2020
  • ALTINORDU BELEDİYESİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNİ ARTTIRDI için yorumlar kapalı
  • 686 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi Koronavirüs önlemleri kapsamında ilçede bulunan ibadethanelerde ve toplu yaşam alanlarında dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürürken vatandaşların Koronovirüs hakkında bilinçlendirilmesi amacıyla da bilbordlara asılan afişlerle virüsten korunmanın yöntemleri anlatılıyor.

‘Önce İnsan’ anlayışı ile çalışmalarını sürdüren ve “Sağlıklı olmanın yolu hijyenden geçer” ilkesiyle hareket eden Altınordu Belediyesi ülkemizde de görülen Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeni ile vatandaşların sağlığı için önlemler almaya devam ediyor. Ekipler bu kapsamda vatandaşların toplu bir şekilde bir araya geldiği ibadethanelerde ve toplu yaşam alanlarında dezenfeksiyon işlemleri gerçekleştiriyor. Özel kıyafetli ekipler tüm alanlarda titiz bir dezenfekte çalışması yürütüyor.

BİLGİLENDİRİCİ BİLBORDLAR HAZIRLANDI

Bir yandan dezenfekte çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi ekipleri, diğer yandan da Koronavirüs hakkında vatandaşların bilinçlendirilmesi amacıyla bilgilendirme faaliyetlerini de ihmal etmiyor.

Şehirde bulunan birçok bilbord, Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan Koronavirüs’ten korunma yöntemleri ile ilgili bilgilerin yer aldığı pankartlarla donatılarak farkındalık oluşturulması sağlanıyor.

Ekipler ayrıca belediye hizmet binasına astığı broşürlerle de vatandaşların bu hususta bilgi almasını kolaylaştırıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ