Ordu Haber – Ordu Times

ALLAH, BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN

ALLAH, BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 11 Mart 2019
  • ALLAH, BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLAL MARŞI YAZDIRMASIN için yorumlar kapalı
  • 734 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Tekintaş mesajında, merhum Şair Mehmet Akif’in “Allah, bu millete bir daha ‘İstiklal Marşı’ yazdırmasın” sözünü hatırlatarak şu ifadelere yer verdi:

Tarihi belge niteliğindeki İstiklal Marşı’mız milletimizin gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde dile getirmektedir.

Milli mücadelenin en zor döneminde bu eşsiz eser halkımıza büyük cesaret ve moral vermiş, milletimizin şahlanışının timsali olmuştur.

Milletimizin dini, bayrağı ve toprakları uğruna başlattığı milli mücadeleden hareketle kaleme alınan ve aziz milletimizin içinde bulunduğu durumu en doğru şekilde izah eden İstiklal Marşı’mızın ne zorluklar altında yazıldığını ve o dönemde milletimizin içerisinde bulunduğu durumu her daim hatırlamamız, unutmamamız gerekir.

O gün savaş meydanlarında vatanın her karış toprağında verilen büyük mücadele bugün bilimde, teknolojide, kültürde, sanatta, ekonomide, hayatın her alanında devam etmektedir. Bu zorluklarla bizlere emanet edilen bu topraklar için var gücümüzle aziz Türk milleti olarak çalışma gayreti içerisinde olmalıyız. Ortak değerler ve amaçlar etrafında birleşerek daha iyi, daha müreffeh bir gelecek için azimle, inançla çalışmaya devam etmeliyiz.

Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, bayrak ve vatan uğruna şehit düşerek aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ