Ordu Haber – Ordu Times

2 HAFTA KAPANMALIYIZ

2 HAFTA KAPANMALIYIZ
  • GÜNDEM
  • 27 Kasım 2020
  • 2 HAFTA KAPANMALIYIZ için yorumlar kapalı
  • 232 KEZ OKUNDU

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, korona patlaması yaşanan il sayısının atması ve Ordu’nun da bu iller arasında olması nedeniyle “kapanma” çağrısı yaptı.

İktidarın para kazanma ile sağlık arasında tercihini sermayenin çıkarlarına göre paradan yana kullandığını söyleyen Poyraz, “Sağlık olmadan para da olmaz ancak iktidar önce para diyor. Yazın turizm şirketleri para kazansın diye önlemleri zayıflattı. Özel okullar para kazansın diye okulları açma kararı aldı. Sonuç ortada. Salgında patlama yaşıyoruz.” dedi.

“Sıkı tedbir uygulanmalı”

Kapanma çağrısında bulunan Poyraz, sözlerini şöyle tamamladı; “En az 2 hafta boyunca ülkeye giriş çıkışlarda çok sıkı tedbirler uygulanmalı, bu süre boyunca sağlık, belediye temizlik ve gıda satışı dışındaki tüm faaliyetler durdurulmalıdır. Kamuda çalışan işçi memur vb. tüm çalışanların maaşı kesintisiz ödenmelidir. Gündelik işlerde ve özelde güvencesiz çalışan ve yoksulların tamamına gereksinimini karşılayacak mali destek kamu bütçesinden karşılanmalı, esnafa kira bedeli ve geçim giderleri desteği verilmelidir. Vatandaşların zorunlu harcamalarının (su, elektrik, ısınma, vb.) faturaları devlet tarafından ödenmeli, kredi borçları vb. ertelenmelidir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ