Ordu Haber – Ordu Times

Yorgun Düşen Baykuş Korumaya Alındı

Yorgun Düşen Baykuş Korumaya Alındı
  • GENEL / GÜNDEM
  • 24 Mart 2020
  • Yorgun Düşen Baykuş Korumaya Alındı için yorumlar kapalı
  • 1.081 KEZ OKUNDU

Ordunun Ünye ilçesinde yorgun düşen Baykuş , Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefliği’nce koruma altına alındı.

Ordunun Ünye ilçesi Atatürk Mahallesi duyarlı vatandaş Volkan YAVANOĞLU tarafından çalıştığı otelin balkonunda bitkin halde bir baykuş buldu. Durumu Tarım ve Orman Bakanlığı,Doğa Koruma ve Milli Parklar 11.Bölge,Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın YILDIRIM a İhbar etti. Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın YILDIRIM tarafından teslim alınan baykuş İlçede hizmet veren özel Canik Veteriner Kliniğine götürüldü. Veteriner Hekim Ali GÜNGÖR tarafından yapılan kontrolde baykuşun yorgun düştüğü kanatlarında herhangi bir sorun olmadığı, uçma yeteneğine sahip ve gayet sağlıklı olduğu tespit edildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğünce koruma altına alınan baykuş 1-2 süre ile beslenip rehabilitasyon sürecinin tamamlanmasının ardından tekrar doğal ortamına salınacak.

Yetkililerden Baykuşgillerden olan kulaklı orman baykuşu, genelde ağaçlık bölgelerde yaşamlarını sürdükleri. Bunlar genelde gece avcısı olup fareler ve küçük kuşlarla beslenme yeteneğine sahip oldukları için İnsanlar ve özellikle çiftçilere tarım ürünlerinin korunması açısından fayda sağlayan bir baykuş türü oldukları bilgisine ulaşıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ