Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

YEŞİLTEPE SOKAKTA YILLARDIR SÜREN ÇİLE SONA ERDİ

YEŞİLTEPE SOKAKTA YILLARDIR SÜREN ÇİLE SONA ERDİ
  • GENEL
  • 11 Nisan 2021
  • YEŞİLTEPE SOKAKTA YILLARDIR SÜREN ÇİLE SONA ERDİ için yorumlar kapalı
  • 543 KEZ OKUNDU

Kirazlimanı Mahallesi Yeşiltepe sokakta yıllardır yaşanan çile Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in dokunuşu ile son buldu.
Saha ziyaretlerinde yerinde gördüğü birçok soruna hızlıca çözüm üreten Başkan Tören, vatandaş odaklı bakış açısıyla hem hizmet hem de gönül belediyeciliğinde örnek olmaya devam ediyor.
YEŞİLTEPE SOKAKTA YILLARDIR SÜREN ÇİLE SONA ERDİ
Geçtiğimiz günlerde Yeşiltepe sokağı ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, vatandaşların, yol olmadığı için hastalarını battaniyelerle taşıdıklarını söylemeleri üzerine “bu çileye derhal son verilsin” talimatıyla Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerini seferber etti. Hızlı bir çalışma yürüten Belediye ekipleri sokağı hem yola hem de 48 metret uzunluğunda 4.5 metre yüksekliğinde kale gibi sanat yapısı taş duvara kavuşturdular. Bundan önce yine Kirazlimanı Mahallesi 118 No’lu sokakta yaşayan engelli ve yaşlı bir çiftin merdiven talebini karşılayarak 40 yıllık hizmet beklentisini karşılayan Başkan Tören, Yeşiltepe sokağı bir kez daha ziyaret ederek vatandaşlarla selamlaştı, çalışmaları yerinde inceledi.
“SORUNLARI EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE BERABER ÇÖZECEĞİZ”
Başkan Tören, Yeşiltepe sokakta hızlı ve kalıcı bir çalışma  yaparak sorunu çözen ekiplere teşekkür etti. Vatandaşların sıkıntılarına kayıtsız kalmalarının söz konusu olamayacağını belirten Başkan Aşkın Tören, “buraya geldiğimizde şahit olduğumuz görüntü sokağa, şehre Altınordu’ya yakışmıyordu. Yol yoktu. Hem yol açtık hem de ulaşım güvenliği için yolu sanat yapısı ile  tahkim ettik. Burayı karda kışta yılın 12 ayı kullanılabilecek güvenli bir yola dönüştürüp  vatandaşlarımızın uzun yıllardır süren çilesine son vereceğiz” dedi. Daima vatandaşların hizmetinde olduğunu söyleyen Başkan Tören, “her zaman önce insan diyoruz. Siz varsanız ben varım. Biz bu işleri el ele gönül gönüle birlikte yapacağız. Hemşehrilerimin her derdi bizim derdimizdir. Sorunları çözmek talep ve  ihtiyaçlara cevap verebilmek,  Altınordu’muzu hak ettiği hizmetlerle buluşturmak için gece gündüz demeden canla başla çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
MUHTAR FİKRET GÜNEYTEPE VE VATANDAŞLARDAN BAŞKAN TÖREN’E TEŞEKKÜR
Muhtar Güneytepe “Mahallemizin Yeşiltepe sokağında ulaşım çok güç idi. Yol yoktu vatandaşlar cenazesini bile battaniye ile taşıyordu. Mahallemizi ziyaretinde bu durumdan haberdar olan Başkanımız Sayın Aşkın Tören ekiplere verdiği talimatla burada yaşanan sıkıntıyı çözüme kavuşturdu. Her zaman yanımızda olan Başkanımıza duyarlılığı ve hizmetleri için teşekkür ederim” dedi.

Yeşiltepe sokak sakinleri ise “yıllardır çileye dönüşen ulaşım sorunumuzu kısa sürede  çözen Aşkın Tören Başkanımızdan Allah razı olsun. Kendisine minnettarız” sözleriyle memnuniyetlerini belirttiler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ