Ordu Haber – Ordu Times

YEDİYILDIZ: SEL MAĞDURU ÜRETİCİLERİN BORÇLARI ERTELENECEK

YEDİYILDIZ: SEL MAĞDURU ÜRETİCİLERİN BORÇLARI ERTELENECEK
  • GENEL / SİYASET
  • 09 Ağustos 2018
  • YEDİYILDIZ: SEL MAĞDURU ÜRETİCİLERİN BORÇLARI ERTELENECEK için yorumlar kapalı
  • 290 KEZ OKUNDU

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu’da yaşanan sel felaketi sonrası yaraların sarılacağını mağduriyet yaşayan üreticilerin ise Tarım Bakanlığı’nın aldığı karar ile borçlarının erteleneceğini söyledi.
Ordu’da etkili olan yağışlar sonrası yaşanan sel felaketinin yaraları sarılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Ordu’ya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sel felaketinin yaşandığı alanlarda incelemelerde bulundu. Selden zarar gören bölgelerde hasar tespit çalışmalarına başlanırken mağdur olan üreticilerin de Tarım ve Orman Bakanlığı’nın aldığı kararla kredi borçlarının ertelenmesi kararlaştırıldı.
YEDİYILDIZ: “DEVLETİMİZİN TÜM BİRİMLERİ SEFERBER OLDU”
Ordu’da yaşanan sel felaketi ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, selin yaralarının sarılmaya başladığını belirtti. Yaşanan afet sonrası mağdur olan üreticilerinde mağduriyetinin giderileceğini de ifade eden Yediyıldız, “Devletimiz selden etkilenen Ordu’muzun yaralarını hızla sarmaya başladı. Tarım Bakanlığımız, afetten etkilenen çiftçilerimizin kredi borçlarının erteleme kararı aldı. Bir kez daha hepimize geçmiş olsun. Zorlukları hep birlikte aşacağız. Sizlerin sesi ve dermanı olmak için buradayız. Vatandaşlarımızın yaraları hızlı bir şekilde sarılacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Mağduriyetler ortadan kaldırılacak ve bu elim felaketten dolayı kimse mağdur edilmeyecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devletimizin tüm birimleri topyekün bu felaketin yaralarını sarmak içi seferber oldular” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ