Ordu Haber – Ordu Times

Yaşam her şeyden önemli

Yaşam her şeyden önemli
  • GENEL / GÜNDEM
  • 23 Mart 2020
  • Yaşam her şeyden önemli için yorumlar kapalı
  • 775 KEZ OKUNDU

EMEP İl Başkanı Poyraz, “Dünyayı etkisi altına alan virüs salgını ülkemizde de kendisini hissettiriyor. Yaşam altüst oldu. Hükümet sermaye gruplarına olanak sunarken işçi ve emekçileri görmüyor. İlimizde de kamu kurumlarında, fabrika, atölye ve çeşitli yerlerde işçi ve emekçiler çalışmaya devam ediyor. Virüs tehdidi altında görev yapıyorlar. Sokağa çıkmayın, evde kalın çağrıları olumlu ancak işçi ve emekçiler virüs riski altında. Bu nedenle resmi kurumlarda çalışan sayısı düşürülmeli, vardiyalı çalışma olmalı. Fabrikalarda da aynı durum. İşçilere ve emekçilere ücretli izin verilmeli.” dedi

Yaşam her şeyden önemli

İnsanların sağlığı ve yaşamı her şeyin üzerinde olduğunu vurgulayan Poyraz, “Sağlık önceliktir. Dünya genelinde yaşamı altüst eden virüse karşı önlemler en üst seviyeye çıkarılmalıdır. Özellikle sağlık personeli işten eve giderken sağlıklı servislerle evlerine götürülmelidir. Dolmuşların ücretsiz olması sağlıkçıların sağlık güvencesini karşılamaz. İnsanlar evlerinden çıkmıyor. Çoğu gereksinimler geçici olarak askıya alındı. Bazı fabrikalar, atölyeler ve işyerleri kapatılabilir. Ya da çalışan sayısı en aza indirilip ücretli izinler başlatılmalıdır.” çağrısı yaptı.

İlin özelliği dikkate alınmalı

Alınacak önlemlerde farklı uygulamaların olabileceğini söyleyen Poyraz, “Ordu’nun kendine göre özelliği var. Resmi kurumlarda çalışan sayısı yüzde seksen azaltılabilir. Belediyeler de de aynı durum var. Sanayi bölgelerinde, fabrikalarda da aynı durum var. İsim vermeye gerek yok, var olan fabrikalarda yüzde 70’lere varan işçiye dönüşümlü ücretli izin kullandırılmalıdır. Salgından en az zararla geçiştirmenin şartlarından biri budur.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ