Ordu Haber – Ordu Times

vatandaşta güvercin hassasiyeti

vatandaşta güvercin hassasiyeti
  • GENEL / GÜNDEM
  • 11 Mart 2020
  • vatandaşta güvercin hassasiyeti için yorumlar kapalı
  • 895 KEZ OKUNDU

Ordu’nun Ünye İlçesinde Duyarlı Vatandaş Mehmet Fırat Ablay Tarafından Bulunan Yaralı Güvercin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefliği’nce Koruma Altına Alındı.

Ünye ilçesi Atatürk Mahallesinde Mehmet Fırat Ablay adlı duyarlı vatandaş yolda uçamayan bir güvercin gördü. Güvercinin yanına gittiğinde kanadından yaralı olduğunu farketti. Ünyedeki Çeşitli Kurumları ve Veterinerleri aradıktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğine, Ulaşan duyarlı vatandaş MFA, güvercini Doğa koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü Ünye Şefi Saygın Yıdırım’a teslim etti.

Kanadında yarası tespit edilen güvercin, DKMP Ünye Şefi Saygın Yıdırım tarafından ilçede Hizmet veren Canik Veteriner Kliniğine götürüldü.Veteriner Hekim Ali Güngör güvercinin kanadındaki yaralı kısmı dikip, pansuman ve gerekli tıbbi tedaviyi uygulayıp sonra alçılı bandaja aldı. İlk müdahalesini yapılan yaralı güvercin, tedavi ve rehabilitasyon sürecinin tamamlanması için Ordu Ulubeydeki Doğa Koruma ve Milli Parklara ait bakım merkezine götürüldü.

Yaralı güvercin gerekli tedavileri yapılıp rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen sağlığına kavuştuktan sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ