Ordu Haber – Ordu Times

Valimiz Sayın Seddar YAVUZ’un Dünya Yaşlılar Günü Mesajı

Valimiz Sayın Seddar YAVUZ’un Dünya Yaşlılar Günü Mesajı
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 01 Ekim 2018
  • Valimiz Sayın Seddar YAVUZ’un Dünya Yaşlılar Günü Mesajı için yorumlar kapalı
  • 821 KEZ OKUNDU

Sevgi ve saygıyı en çok hak eden, gölgesinde yetiştiğimiz çınarlarımız olan yaşlılarımızın, Dünya Yaşlılar Günü’nü kutluyorum.

Yaşlılarımız; dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan büyüklerimizdir. Yaşlılık, insanın güç ve kuvvetini kaybettiği, bir başkasının desteğine ve yardımına ihtiyaç duyduğu, en zor dönemdir. Bu zor dönemdeki büyüklerimize hürmet göstermek ve saygıda kusur etmemek gerekir. Unutmamamız gerekir ki, bugünün gençleri, yarının ihtiyarlarıdır. Her ne kadar devletimiz huzur evlerinde, kimsesiz ve yaşlılarımıza, yeterli derecede maddi ve manevi imkanları sunsa da, onların manevi olarak rahat edecekleri yegane yerleri, aile ortamıdır. Şunu çok açık bir şekilde bilmeliyiz ki; onlar bizim için bir yük değil, saadet kaynağımızdır.

Geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, toplumsal hayatımızın en kıymetli hazineleri olan yaşlılarımızla sık sık bir arada olup, onlara hak ettikleri değeri göstermekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizleri yetiştiren bugünlere getiren tecrübe ve birikimlerinden her zaman istifade ettiğimiz, baş tacı olarak gördüğümüz değerli büyüklerimizin “Dünya Yaşlılar Günü’nü” kutluyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar diliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ