Ordu Haber – Ordu Times

Vali Yavuz, Kızılay Yüz Akımızdır

Vali Yavuz, Kızılay Yüz Akımızdır

Vali Seddar Yavuz, Kızılay Ordu Şube Başkanlığınca hayırseverler onuruna düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Aktuğ Otel’de düzenlenen iftar yemeği programına, Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz’un yanı sıra, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı. Mehmet Akif Aktaş, Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, Kızılay Ordu Şubesi Başkanı Cengiz Keskin ve hayırseverler katıldı.

“KIZILAY YÜZ AKIMIZ”
Ordu Kızılay Şubesince düzenlenen iftar programında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, Kızılay’ın Türkiye’nin yüzakı olduğunu söyledi.

Türk Kızılayı’nın Türkiye’de yeni bir sevgi oluşturduğu gibi, aynı zamanda dünyada da ülkemize ve Aziz Milletimize yönelik bir sevgi kuşağı oluşturduğunu belirten Vali Seddar Yavuz, Kızılay’ın Türkiye’nin ve dünyanın yardım eli olduğuna dikkat çekti.

Kızılay’a bağışta bulunan hayırseverlere teşekkür eden Vali Yavuz, şunları söyledi:
“Zenginlerimizin toplumla helalleşmesini çok önemli buluyorum. Helalleşmenin en önemli yolu da toplumla paylaşmaktır. Vergi vermek bunun için yeterli bir şey değildir. Dolayısıyla bu şehirden kazandıklarını, bu şehirle paylaşan tüm hayırseverlerimize gerçekten çok teşekkür ediyorum. Çünkü, onlar toplumla helalleşiyor. Bu helalleşme konusunun, hepimizin üzerinde durması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Helalleşebilmek, elimizdekini paylaşabilmek, dini anlamda takvayı ifade eder. Dolayısıyla bizim bu helalleşme konusu üzerinde önemle durmalıyız. Kızılay’ımızda çalışan, emek veren, hayır yapan kardeşlerimizi kutluyorum, tebrik ediyorum. Kızılay’ımıza yeni dönemde başarılar diliyorum ve fahri başkanları olarakta her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Çünkü, Kızılay’ımız bizim gözbebeğimiz. Valiliğimiz, kaymakamlıklarımız her fırsatta Kızılay’ımızın yanlarında yer almaktadır.”

Programda, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de bir konuşma yaparak, Kızılay’ın hem savaşta, hem de barışta hayırsever olduğu kadar kahraman bir kuruluş olduğuna dikkat çekti.

“Kızılay savaş alanında yardımcı olan, barış zamanında da depreminde, selinde tüm felaketlerde yanımızda olan gerçekten bir gönül dostu” diyen Başkan Güler, dünya çapında ünü olan, şeref timsali Kızılay ile iftihar ettiklerini söyledi.

Güler, “Aynı zamanda Ordulular olarak, Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin hizmetindeyiz. Bu güzel kuruma bağışlarıyla katkıda bulunan ve onların daha başarılı olmasını sağlayan siz hayırseverlere de özellikle teşekkür ederim” diye konuştu.

Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan ise, hayırseverlere teşekkürlerini ileterek, Kızılay’ın 39 ülkede iftar yemeği vermenin yanı sıra yardım kolisi dağıttığını hatırattı.

Ordu’da Kızılay açısından yeni bir dönem başladığını ifade eden Tan sözlerini şöyle tamamladı: “Ordu’da yeni bir dönem başladı. Yeni bir başkanımız, güçlü bir ekibi var. Sizlerden arkasında olmanızı, destek olmanızı diliyoruz. Şu anda Genel Merkez olarak, 39 ülkede arkadaşlarımız iftar vermekteler, gıda kolisi dağıtmaktalar. Ramazan’da da 44 ülkede Türk dostlarımızla birlikte, dünyanın bir çok ülkesinde iftarlar yapacağız, bayram kutlayacağız. Ordu’nun bu destekleri için, bağışçılarımız için ve burada olduğunuz için teşekkür ediyorum.”

Programda son olarak Kızılay Ordu Şubesi Başkanı Cengiz Keskin söz aldı ve Kızılay’ın çalışmalarından bahsetti. Keskin, Kızılay Ordu Şubesi olarak tarihinde ilk defa hayırseverler ile iftar yemeği düzenlendiğini belirterek, yeni Kızılay uygulaması ile yardımseverliği önde tutarak, istihdam alanlarına girmeyi ve böylece gönüllü sevgi dostlarını da daha gönülden kazanabilmeyi arzu ettiklerini ifade etti.

Keskin, 11 Mayıs Cumartesi günü açılacak olan “Kızılay Butik” hakkında da bilgi vererek şunları söyledi: “Biz göreve geldiğimiz andan itibariyle güzel projeler üretmeye başladık. Bunlarda bir tanesini de Türkiye’de, hatta dünyada ilk defa cadde üzerinde Kızılay Butik açan ilk şehir biziz. Tabi bununla gurur duyuyoruz, Kızılayımız adına gurur duyuyoruz.
Elbetteki insanların muhtaçlığı söz konusu. Dün vardı, bugün de olacak , yarın da olacak. Ama mesele onların onurlarıyla, gururlarıyla, haysiyetleriyle oynamadan çok iyi bir şekilde kendi ihtiyaçlarını karşılayabileceği, özgürce istediği ürünleri, istediği giyim ürünlerini, gıda ürünlerini alabileceği çok güzel bir butikle hizmetimizi onlara getirmiş oluyoruz. Biz daha iyi nasıl yapabiliriz noktasında sizlerden gelecek önerileri değerlendirmeyi de arzu ederiz.”

Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler iftar yemeği sonrası Kızılay çalışanları ile toplu fotoğraf çektirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ