Ordu Haber – Ordu Times

VALİ SONEL, ONEY FLAŞ FM RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU.

VALİ SONEL, ONEY FLAŞ FM RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU.
  • GÜNDEM
  • 26 Haziran 2020
  • VALİ SONEL, ONEY FLAŞ FM RADYOSU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU. için yorumlar kapalı
  • 1.342 KEZ OKUNDU

Vali Tuncay Sonel, Ünye ilçesinde yayın yapan Oney Flaş FM Radyosu’nda yayınlanan “Haftanın Yorumu” programının canlı yayın konuğu oldu.

Gazeteci Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın sunduğu “Haftanın Yorumu” programında, kendisine yöneltilen soruları içtenlikle cevaplandıran Vali Tuncay Sonel, Ordu’nun dinamikleriyle birlikte güzel hizmetlerin gerçekleşmesi için çaba göstereceğini söyledi.

“Yöre İnsanımızın Gözlerindeki Işıltıyı Görüyorum”

“Munzur’un buluştuğu Tunceli’mizden, yeşil ve mavinin buluştuğu Ordu’muza geldik. Bundan dolayı da çok mutluyum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bizlere vermiş olduğu güçle ve istekle, ‘Ordu Ailesi’yle birlikte şu ana kadar yapılanların üzerine çıkamazsak, kendimizi başarılı saymayız” diyen Vali Tuncay Sonel, “Ordu, Karadeniz’in güzel bir şehri. Daha önce Gümüşhane’de ve Trabzon’da da çalıştığım için yöreye yabancı değilim. Akşamları ev ziyaretlerinde bulunuyorum. Yapmış olduğum hane ziyaretlerinde, yöre insanımızın gözlerindeki ışıltıyı görüyorum. Önce Allah’ın rızası olacak, vatandaşımızın duası olacak. Kapımız, herkese açık olacak. Biz bugün varız, yarın yokuz. Buranın asıl sahibi yöre insanımızdır. Ordulu hemşerilerimiz gelecekler, soracaklar, dertlerini anlatacaklar. Ordulu hemşerilerimiz başımızın tacıdır. Her daim gelebilir, bizlere çok rahat bir şekilde ulaşabilirler” şeklinde konuştu.

“Yatırımcıların Önünü Açacağız”

Yatırımcıların önünün açılması gerektiğini aksi takdirde bir başarı sağlanamayacağına dikkat çeken Vali Sonel, “Ordulu çok değerli yatırımcılar var. Bunun yanında daha önce görev yaptığımız yerlerdeki dostlarımızı da Ordu şehrine çekmeye çalışacağız. İstihdamda ve turizmde Ordu’muzu daha ileriye götürürsek, işsizlik azalır, şehrimiz gelişir. Ordu’da potansiyel var. Çalışmak için ideal bir yer. İşinizi seveceksiniz, severek yapacaksınız, mutlu olacaksınız” diye konuştu.

“Yatırımcıları Ordu’ya Davet Ediyoruz”

Ordu Valiliği görevine atandıktan sonra bazı yatırımcılarla görüştüğünü, onları Ordu’ya davet ettiğini ifade eden Vali Sonel, “Ordu Organize Sanayi Bölgesinde görev yapan arkadaşlarımızla görüştük. Yatırımcılarımıza, hem Fatsa, hem Ünye, hem de Altınordu ilçemizdeki OSB’lerde yatırımlarını yapabilecekleri fırsatları, imkanları onlara sunmamız ve onların önünü açacak adımları atmamız gerekiyor. Yatırımcı bulmada sıkıntımız yok. Karadeniz’i ve yöre insanımızı biliyoruz. Ordu’ya gelirken analizini yaptık. Seri bir şekilde hareket edeceğiz. Mevzuatla ilgili ya da bürokratik işlemlerle ilgili hızlı bir şekilde karar vermemiz gerektiğini özellikle belirtmek isterim” dedi.

“Gönüllere Dokunacağız”

Milletvekilleri, büyükşehir ve ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, il içinde ve il dışında yaşayan Ordu’nun değerleriyle birlikte, birlik ve beraberlik içinde hareket edileceğine vurgu yapan Vali Sonel, “Başta yetim ve öksüz evlatlarımıza, şehit ailelerimize, gazilerimize, engeli olan vatandaşlarımıza, yaşlılarımıza, esnaflarımıza sadece belirli gün ve haftaların da değil, sürekli çat kapı ziyaretler yapacağız. Sadece il merkezinde değil, Ünye, Fatsa, Aybastı, Perşembe, Mesudiye ve diğer tüm ilçelerimize gidecek, vatandaşlarımızın çayını içecek, gönüllere dokunacağız. Hepimizin ortak paydası Ordu olacak” dedi ve “Çözülmeyecek mesele yoktur. Önemli olan hedefe odaklanmak. Ordu, kısa sürede çok sevdiğimiz bir şehir haline geldi. İnsanları sıcakkanlı ve misafirperver. Biz o sıcaklığı aldık. Amacımız, Ordu’da da hoş bir seda bırakmaktır” diye konuştu.

“Pandemi Konusunda Rehavete Kapılmayalım”

Vali Tuncay Sonel, pandemi konusunda ise uyarılarda bulunarak, ”Ordu’da yaşayan hemşerilerimizden, maskelerini sürekli takmalarını istiyoruz. Maske takmanın haricinde, sosyal mesafeye ve temizliğe çok dikkat etmeliyiz. Rehavet olmasın. Sağlık teşkilatımız, doktorlarımız, hemşirelerimiz canla başla çalışıyor. Devletimizin almış olduğu kararlara ve tedbirlere uyduğumuz takdirde, bu musibeti de atlatırız, güzel günlere kavuşuruz” diyerek, konuşmasını tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ