Ordu Haber – Ordu Times

Vali Seddar Yavuz’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Vali Seddar Yavuz’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı
  • SPOR
  • 17 Mayıs 2020
  • Vali Seddar Yavuz’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı için yorumlar kapalı
  • 9.199 KEZ OKUNDU

19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı`nın 101. yılını hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919’da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır.

19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’da başlayan kurtuluş hareketi, Cumhuriyetimizin başlangıcı olduğu gibi, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmasının da ilk adımı olmuştur. 101 yıl önce Samsun’da başlatılan Milli Mücadele, büyük zorluk ve fedakârlıkların yanında milletimizin topyekûn seferberliği sayesinde zaferle sonuçlandırılmıştır.

Bütün kalbimle inanıyorum ki, 19 Mayıs’ın milli ruhu üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk gençliğinin üstün gayret ve çalışmaları sayesinde güçlü bir ülke olarak ilelebet yaşayacaktır.
Şundan eminiz ki, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bilgi çağının gereksinimlerini üzerinde taşıyacak gençlerimizin elinde olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, sevgili gençlerimiz ve Ordulu hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ