Ordu Haber – Ordu Times

ULU CAMİ MEYDAN VE OTOPARK ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

ULU CAMİ MEYDAN VE OTOPARK ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
  • EKONOMİ / GENEL / SİYASET
  • 24 Ocak 2019
  • ULU CAMİ MEYDAN VE OTOPARK ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR için yorumlar kapalı
  • 449 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan “Ulu Cami Meydan Düzenlemesi ve Kapalı Otopark Projesi”nde çalışmalar devam ediyor.

Başkan Engin Tekintaş, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını ifade ederek, “Ordu’nun en büyük camisi olan Ulu Cami’nin ihtişamını artıracak bir çalışma ortaya konulacak” dedi.

ULU CAMİ’NİN İHTİŞAMI ARTACAK

“Ulu Cami Meydan Düzenlemesi ve Kapalı Otopark Projesi”nde çalışmaların devam ettiğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş, “Ordu’nun en büyük camisi olan Ulu Cami’nin ihtişamını daha da ortaya çıkaracak bir çalışmayı Büyükşehir Belediyesi olarak yürütüyoruz. Çalışmalar kapsamında otoparkın iç sıva, boya ve kepenk imalatı tamamlanırken merdiven ve asansör alanının iç sıva, boya ve seramik imalatları devam ediyor. Ulu Cami Meydanı’nda taş döşeme ve yağmur suyu kanal imalatları ile meydanın kuzey kısmındaki kuru havuz ve montaj imalatları tamamlandı. Geriye kalan mekanik ve elektrik imalatları, oturma grupları, çocuk oyun alanı zemin döşemesi ve oyun grubu imalatları yapıldıktan sonra peyzaj çalışması gerçekleştirilerek proje hizmete sunulacak” diye konuştu.

PROJE ALANI 6 BİN 277 M2

Toplam 6 bin 277 m2lik alan içerisinde yer alan proje içerisinde çocuk oyun alanları, kuru havuz, yeşil alanlar, dinlenme alanları ve kamelyalar yer alıp 3 bin m2lik kapalı alana sahip 80 araç kapasiteli otopark bulunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ