Ordu Haber – Ordu Times

Turnasuyu Mahallesi Kanalizasyon Hatlarına Kavuşuyor

Turnasuyu Mahallesi Kanalizasyon Hatlarına Kavuşuyor
  • GENEL / SİYASET
  • 27 Ekim 2018
  • Turnasuyu Mahallesi Kanalizasyon Hatlarına Kavuşuyor için yorumlar kapalı
  • 222 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Gülyalı ilçesi Turnasuyu Mahallesi’nde kanalizasyon hattı çalışmalarına başladı.

DÜZENLİ KANALİZASYON HATTI OLUŞTURULACAK

OSKİ ekipleri yapılaşmanın yoğunlaşmasıyla kanalizasyon hattı yetersiz kalan Turnasuyu Mahallesi’nde düzenli bir kanalizasyon hattı oluşturmak için çalışma başlattı. Şebeke sistemi ile işleyecek olan kanalizasyon hatları çalışmasını Yalı ve Merkez Sokakta sürdüren ekipler, 1.000 metre kanalizasyon hattı borusu döşedi.

2.050 METRE KANALİZASYON HATTI İNŞA EDİLECEK

Çalışma tamamlandığında toplam 2.050 metre hattın inşa edileceği bölgede yapılan kanalizasyon şebeke hatları, Cumhuriyet ve Turnasuyu Mahallelerine 2017 yılında inşa edilen ana kollektör hattına bağlanacak. Böylece meydana gelen kanalizasyon atık suları kollektör hattı ile birlikte Durugöl Atıksu Arıtma Tesisine ulaştırılarak, kanalizasyonun çevreye zarar vermeden doğaya sağlıklı bir şekilde geri dönüşümü sağlanacak. Kanalizasyon şebeke hatlarıyla birlikle bölgede bulunan hanelerin parsel bacaları ve ev bağlantıları da yapılacak. Böylece foseptik kuyu sisteminden kurtulan Turnasuyu Mahallesi sistemli ve düzenli işleyen bir kanalizasyon hattına kavuşmuş olacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ