Ordu Haber – Ordu Times

TÜRK FINDIĞI OLMAZSA OLMAZ

TÜRK FINDIĞI OLMAZSA OLMAZ
  • EKONOMİ / GENEL / GÜNDEM
  • 02 Ağustos 2019
  • TÜRK FINDIĞI OLMAZSA OLMAZ için yorumlar kapalı
  • 503 KEZ OKUNDU

Ferrero Fındık Genel Müdürü Bamsı Akın, “Türk fındığı bizim için bir tercih değil vazgeçilmezdir. Biz fındık sektörüne yatırım yapmaya, değer zincirini mükemmelleştirmeye yönelik atmış adımları devam ettireceğiz” dedi

Karadeniz Bölgesi’nin en büyük firmalarından biri olan Ferrero Fındık, Değerli Tarım Uygulamaları Kapsamında, Ordu’nun Ulubey İlçesi’nde bulunan model bahçesinde “Bahçe Günü Etkinliği” düzenledi. Etkinlik sırasında fındık bahçesinin çeşitli alanlarına kurulan noktalarda damla sulama, gübreleme, bitki besleme, bakım ve hasat konularında alanında uzman mühendisler tarafından bilgilendirme yapıldı. Hasat için uygulanan file sistemi de görücüye çıktı.

OLMAZSA OLMAZ
Bahçe Günü Etkinliği’nde konuşan Ferrero Genel Müdürü Bamsı Akın, “Ferrero’nun muhteşem ürünlerinin kalbinde Türk fındığı vardır. Türk fındığı bizim için bir tercih değil, vazgeçilmezdir. Biz fındık sektörüne yatırım yapmaya, değer zincirini mükemmelleştirmeye yönelik atmış olduğumuz adımları devam ettireceğiz. Fındığın nasıl kullanılacağı ve üretileceği ihracatı kadar önemlidir. Ferrero ve Türkiye için fındık vazgeçilmezdir, olmazsa olmazdır. Yapmış olduğumuz yatırımları arttırarak yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ALTERNATİFİ YOK
Ferrero Fındık’ın çiftçilere verdiği eğitimlerle hem kaliteyi hem de miktarı arttırdığını belirten ünlü Onkolog Yavuz Dizdar, “Karadeniz’deki fındık üretimimiz dünya fındığının çok büyük bir kısmını karşılıyor. Kalite olarak da açık ara öndedir. Uluslararası ticarette biz en büyük fındık üreticiyiz. Biz bu ürünü daha kaliteli ve miktar olarak yüksek hale getirebiliriz. Fındığın yerine konulabilecek bir alternatifi bulunamıyor. O yüzden insanımızın biraz çalışması gerekiyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ