Ordu Haber – Ordu Times

Tomakin, Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıl dönümünde Atatürk’ün Düşlediği Bir Türkiye Olacak.

Tomakin, Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıl dönümünde Atatürk’ün Düşlediği Bir Türkiye  Olacak.
  • GENEL / SİYASET
  • 28 Ekim 2018
  • Tomakin, Cumhuriyetin 100. Kuruluş Yıl dönümünde Atatürk’ün Düşlediği Bir Türkiye Olacak. için yorumlar kapalı
  • 209 KEZ OKUNDU

AK PARTİ İl Başkanı Halit Tomakin 29 Ekim Cumhuriyet bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Tomakin mesajında, Türk Milletinin küllerinden yeniden doğarak, yıkılmış viran olmuş bir devletin , batmış bir güneşin, yeniden doğuşuna şahitlik ederek dünyada eşi benzeri olmayan bir şekilde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bugünkü modern ve çağdaş Cumhuriyetin kurulduğunu belirterek, AK PARTİ iktidarının hedefi Türkiye Cumhuriyeti Başkanı, Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ,Cumhuriyetin 100. Kuruluş yıldönümünde yani 2023’ de Kurucu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyet seviyesine çıkarmak olacaktır dedi.

TÜRKİYE 1O YILDA BİR DARBE VE VESAYET İLE YÖNETİLMİŞ BUNDAN DOLAYIDIR Kİ, TÜRKİYE ,ÜÇÜNCÜ DÜNYA ÜLKELERİ SINIFINDAN BİR ADIM İLERİYE GİDEMEMİŞTİR.

Başkan Tomakin, Türkiye’de önceki iktidar dönemlerinde Türkiye 10 yılda bir askeri darbe ve vesayetle yönetilmiş ,her gelen şapkasını alıp kaçmıştır. Bundan dolayıdır ki, Türkiye ,üçüncü dünya ülkeleri sınıfından bir adım ileriye gidememiştir. bırakın milli piyade tüfeği üretmeyi , bayrak direğinin ipini ürettik diye günlerce basına malzeme olmuştur. vesayet sistemi ve darbelerle önü kesilen Türkiye’ Cumhuriyeti bir vesayet rejimi olmaktan öteye gidememiştir.

ŞANLI ORDUMUZUN SİLAH İHTİYACININ % 65 Nİ SON TEKNOLOJİ İLE TÜRKİYE KENDİSİ ÜRETMEKTEDİR.

Başkan Tomakin açıklamasının devamında , 2002 de iktidara gelen AK PARTİ sivil siyasetin temsilcisi olarak vesayetle mücadele konusunda geri dönülmez adımlar atmıştır. 27 Nisan muhtırası 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi de hiç şüphesiz AK PARTİ’nin bir meydan okumasıyla . AK PARTİ her iki girişimde de milli iradenin sözcülüğünü yaparak demokratik rejimden başka bir çıkış yolu olmadığını ortaya koymuştur.15 Temmuz gecesi sokağa çıkıp şehit düşen ve gazi olan insanlarımız Türkiye’nin artık vesayet rejimi ile yönetilemeyeceğini esas karar vericinin millet olduğunu göstermiş, bunun neticesinde şanlı Türk Ordusunun milli savaş gemisini, milli Helikopterini, milli tankını , milli piyade tüfeğini , milli füzelerini ,velhasıl Ordumuzun silah ihtiyacının % 65 ni son teknoloji ile Türkiye kendisi üretmektedir dedi.

Başkan Tomakin, 29 Ekim 1923’de Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucu önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizi ilel ebed yaşatmak için AK PARTİ var gücü ile çalışacak , muasır medeniyetin habercisi olan 2023 hedeflerini aksatmadan sürdürecektir. Bu vesile ile Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü silah arkadaşlarını şükranla , minnetle yad ediyor, bu aziz vatan için canını hiçe sayarak şehit olan tüm şehitlerimize ALLAH (cc)’rahmet diliyor, önlerinde saygı ile eğiliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ