Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

TEKİNTAŞ, YEREL BASIN BÜYÜK KATKI SUNUYOR

TEKİNTAŞ, YEREL BASIN BÜYÜK KATKI SUNUYOR
  • GÜNCEL
  • 21 Ocak 2021
  • TEKİNTAŞ, YEREL BASIN BÜYÜK KATKI SUNUYOR için yorumlar kapalı
  • 371 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve Altınordu Belediyesi kurucu Başkanı Engin Tekintaş, 19 Eylül Gazeteciler Derneği’ni ziyaret ederek yerel basının çok önemli bir görev üstlendiğini dile getirdi.

Daha önce 12 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde kutlama mesajı yollayan Tekintaş, bu kez 19 Eylül Gazeteciler Derneği’ni bizzat kendi ziyaret etti.

“Basınımız önemli bir yerde”

Ordu’daki yerel basının öneminden bahseden Tekintaş; “Gazetecilerimizin geçmiş gününü kutluyorum. Yerel basınımız bizim için çok önemli bir yerdedir. En önemlisi milletimizin haber alma kanallarını açık tutabilmek için çalışıyorlar. Bunu da doğru haberle, doğru istikamette ve doğru bilgilerle donatıp milletimize sunabilmek önemli. Bu görevi yaparken de işin zorluklarını ve sıkıntılarını biliyoruz. Türkiye her geçen gün bir adım öne çıkabilmek için çok büyük bir mücadele veriyor. Bu mücadele de en önemli güç bana göre basın mensuplarıdır. Böyle değerlendirilmesi lazım. Bu işi layıkıyla yapan kardeşlerimizin ülkeye büyük katkı sunduğunu düşünüyorum.” dedi.

“Yerelde kamunun tek sesi”

‘Engin başkanımızla şehrimiz adına iyi bir dönem geçirdik’ diyen 19 Eylül Gazeteciler Derneği Başkanı Erdoğan Erişen ise; “Güzel faaliyetler yaptık. Öncelikle en büyüğü 2018 yılının sonunda gerçekleştirdiğimiz Türk Basını Ordu Buluşması’ydı. 75 gazeteciler derneği başkanı, 6 federasyon başkanı, basın ilan kurumunun üst düzey yöneticileri ve eşleriyle beraber 186 kişiyi 3 gün boyunca Ordu’da ağırladık. Hem meslektaşlarımızın yılın gazetecileri ödüllerini verdik hem de bu vesileyle 3 gün boyunca Ordu’yu tanıttık. Yerel basın çok kutsal bir görev yapmakta. Özellikle yereldeki kamunun sivil toplum örgütlerinin tek sesidir. Çünkü yaptığınız faaliyetler ancak yerel basın amacıyla halka ulaşabiliyor. Dolayısıyla şehre verdiğiniz hizmetleri duyuracak tek ses yerel basın oluyor. Engin başkanımızın her zaman desteğini gördük. Kendisine ziyareti ve şehrimize verdiği hizmetler için teşekkür ederim.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ