Ordu Haber – Ordu Times

Şehitler, Kur’an-ı Kerim Tilaveti Programıyla Yad Edildi

Şehitler, Kur’an-ı Kerim Tilaveti Programıyla Yad Edildi
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 31 Ağustos 2018
  • Şehitler, Kur’an-ı Kerim Tilaveti Programıyla Yad Edildi için yorumlar kapalı
  • 299 KEZ OKUNDU

Ordu Valiliğince hazırlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı çerçevesinde, “Şehitleri Anma ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti” programı gerçekleştirildi.

Altınordu ilçesinde bulunan Tayfun Gürsoy Parkı’nda düzenlenen “Şehitleri Anma ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti” programına, Vali Seddar Yavuz, CHP Ordu Milletvekili Dr.Mustafa Adıgüzel, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, ODÜ Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcıları Adem Öztürk, Turgut Subaşı, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Askerlik Şubesi Başkanı Kıd.Binbaşı Ahmet Meydan, İl Müftüsü Mürsel Öztürk, Diyanet İşleri Başkanlığı Musaflar İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri Yaşar Çuhadar ve Fatih Okumuş, İstanbul/Bakırköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii İmam-Hatibi Nebi Yaşar ve Ünye Döşemedibi Camii İmam-Hatibi Süleyman Şemsek, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın başlangıcında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Öncelikle Ağustos ayının Türkler için büyük bir zafer ayı olduğunu hatırlatmak isterim. Bütün büyük zaferlerimizi biz bu ayda kazandık. 26 Ağustos’ta, Anadolu’nun giriş kapısı olan ve göklerinde merhum Sultan Alparslan’ın ve kutlu askerlerinin ruhlarının dolaştığı kadim şehir Muş’ta, Malazgirt zaferini coşkuyla kutladık. Malazgirt’te başlayan dirilişimiz, kıyamımız, bize bir Anadolu Selçuklu, bir Osmanlı ve bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti bahşetmiştir. Dahası i’lây-ı kelimetullahı Viyana kapılarına kadar götürmüş ve birçok toplumun İslam’la şereflenmesini sağlamıştır. Türkler, İslam’la şereflendikten sonra, iman ve cesaretin de birleşmesiyle, Allah’a hamd olsun ki bin yıldır İslam’ın sancaktarlığını yaptık” dedi.

“Şehitleri Anma ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti” programının düzenlenmesine ilişkin düşüncelerini de ifade eden Vali Yavuz, “Görev yaptığım yerlerde, özellikle Kur’an-ı Kerimin güzel okuyanlar tarafından icra edilmesi ve camilerin dışında da Kur’an-ı Kerim tilaveti programı gerçekleştirilmesini sağladım. Bu tür programın ilkini Uşak Valisi iken yapmıştık ve mükemmel olmuştu. İstedim ki bu programı Ordu’da da gerçekleştirelim. Onun için Diyanet İşleri Başkanlığı Musaflar İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyesi Yaşar Çuhadar Hocamı ve ekibini Ordu’ya davet ettim. Ordulu kardeşlerimizi de Kur’an-ı Kerim’i kıraatine göre güzel okuyan hocalarımızla buluşturmayı arzu ettik. Kur’anın şifa olduğunu hepimiz biliriz ve iman ederiz. Bu vesile ile davetimiz üzerine buraya kadar teşrif eden çok kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Seddar Yavuz’un açılış konuşmasının ardından, Kur’an-ı Kerim’i kıraatine göre güzel okuma yarışmalarında dünya çapında derece yapmış ve ödül almış Diyanet İşleri Başkanlığı Musaflar İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri Yaşar Çuhadar ve Fatih Okumuş, İstanbul/Bakırköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii İmam-Hatibi Nebi Yaşar ve Ünye Döşemedibi Camii İmam-Hatibi Süleyman Şemsek tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Programın sonunda, Vali Seddar Yavuz tarafından “Şehitleri Anma ve Kur’an-ı Kerim Tilaveti” programına katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Musaflar İnceleme ve Kıraat Kurulu Üyeleri Yaşar Çuhadar ve Fatih Okumuş, İstanbul/Bakırköy 5. Kısım Ömer Duruk Camii İmam-Hatibi Nebi Yaşar ve Ünye Döşemedibi Camii İmam-Hatibi Süleyman Şemsek’e birer plaket ve hediye takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ