Ordu Haber – Ordu Times

SAĞLIKTA ORDU’NUN ADI YOK!

SAĞLIKTA ORDU’NUN ADI YOK!
  • SAGLIK
  • 23 Eylül 2020
  • SAĞLIKTA ORDU’NUN ADI YOK! için yorumlar kapalı
  • 300 KEZ OKUNDU

Ordu’da sağlıkta yapılan üst düzey yönetici tayinlerinde Ordulu vekiller ve Ordulu isimler bypass edildi. Bir tek Ordulunun bile üst düzey yöneticiler arasında kendine yer bulamadığı kaydedildi.

Gelecek Partisi Ordu İl Başkanı Av. Ali Safa Aydın, “Ordu İl Sağlık Müdürlüğünde atama gerçekleşecek tam 75 kadro vardı ve Ordu ilinin 6 milletvekili olmasına rağmen bir tane bile Ordu evladı bu üst düzey yönetici kadrolarında kendilerine yer bulamadı. Ordu İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurumlarda tüm üst düzey kadrolara Trabzonlu, Samsunlu ve Rizeli personelin atamalarının yapıldığı görülmektedir” dedi.

“Söz sahibi değiller!”

“Bu kadrolara layık liyakatli bir tane bile Ordu’lu sağlık personeli yok muydu?” diye soran Av. Ali Safa Aydın, şunları kaydetti;

“Yoksa Ordu’yu ve Ordu’nun temsilini başkalarına teslim etmek işinize mi gelmiştir! 3 iktidar milletvekili de kendi partilerinde kendi bölgeleri hakkında söz sahibi değiller! Siz memleketinize sahip çıkmazsanız size oy verenlerde ilk seçimde size sahip çıkmayacaktır. Milletvekilliği sadece düğünlere cenazelere giderek resim çektirmek değildir! Bir iki vekilin umutsuz mücadelesi dışında diğerlerinin Ordu’da da Meclis’te de esamesi okunmamaktadır.”

“Bir grubun eline bırakılamaz!”

Ordu’nun sağlık da geldiği yerin içler acısı olduğunu, sağlık çalışanlarının da, halkın da mutsuz olduğunu belirten Aydın, “Pandeminin Ordu’da ki seyri ve yoğun bakım yoğunluğu zaten ortadır. Sağlıkçılar psikolojik olarak da maddi ve manevi olarak da dibe vurmuş durumdadır. Bu vesile ile bir kez daha tüm sağlık personelinin ve sağlık emekçilerinin yanında olduğumuzu tekrarlıyoruz. Ordulu siyasilere de buradan tekrar söylüyoruz! Yaptıklarınızla Ordu’nun geçmişini mahvettiniz ancak geleceğini mahvetmenize müsaade etmeyeceğiz.”

Teşkilat rahatsız

Bu arada bu atamalarla ilgili AK Parti İl başkanlığı ile Ordu Milletvekillerinin duydukları rahatsızlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ilettikleri de öğrenildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ