Ordu Haber – Ordu Times

ORDU’DAN MEHMETÇİĞE ÇİKOLATA DESTEĞİ

ORDU’DAN MEHMETÇİĞE ÇİKOLATA DESTEĞİ
  • EKONOMİ / GENEL / GÜNDEM
  • 01 Kasım 2019
  • ORDU’DAN MEHMETÇİĞE ÇİKOLATA DESTEĞİ için yorumlar kapalı
  • 261 KEZ OKUNDU

Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) destekli “Yükümlülüğümüz Çikolata Projesi” kapsamında açılan butik çikolata eğitimi alan Denetimli Serbestlik tedbiri altında olan yükümlüler tarafından yapılan çikolatalar, Ordu Ticaret ve Sanayi odası ve Ordu Ticaret Borsasının da desteği ile 2200 kutu olarak Barış Pınarı Harekâtına katılan askerlerine gönderildi.

Çikolataların hazırlandığı Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Çikolata Atölyesinde gerçekleştirilen törene, Vali Seddar Yavuz, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı Yarbay Ahmet Meydan, Denetimli Serbestlik Müdürü Özcan Tekin, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, OTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri katıldı.

Düzenlenen törende bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne kasteden, terör şebekelerine ve onların arkasında bulunan aktörelere yönelik olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başlatmış olduğu önemli harekâtlar oldu. Daha önce ‘Fırat Kalkanı’ ve ‘Zeytin Dalı’ harekâtları oldu. Şimdi de ‘Barış Pınarı Harekâtı’nı icra ediyoruz. Bilmemiz gereken şey şudur ki; hedef Türkiye’dir. Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölmek istiyorlar. Bu açık ve nettir. Doğu Akdeniz’de yaşadıklarımız, Irak’ta yaşadıklarımız, Suriye’de yaşadıklarımızın net bir sonucu budur. Yoksa, bu kadar ordu, bu kadar silah Suriye için gelmez bu bölgeye. Gelenler, bizim için gelmişlerdir. Biz de bu oyunu ve tehlikeyi gördük ve dedik ki, ‘Oyununuzu gördük, biz buna müsaade etmeyiz.’ Çünkü, biz ordusu olan bir millet değiliz, milleti ordu olan bir milletiz. Bir daha söylüyorum, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ordusu yoktur. Türk Milleti’nin kendisi ordudur. O yüzden ‘her Türk asker doğar’ deriz. O yüzden buradaki sembolik yardım, çok anlamlar içermektedir. Sadece bir çikolata olmayan, çikolatadan çok öteye geçen bir anlayışı ifade ediyor. Aslında diyoruz ki, ‘Biz sizinleyiz.” Çok daha önemlisi budur” dedi.

Ülkemizin geçmekte olduğu zorlu süreçte, birlik ve beraberliğin muhafaza edilmesine vurgu yapan Vali Yavuz, “Terör örgütleri ve onun destekçilerinin ülkemiz için kurmuş oldukları bütün tuzakları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti birkaç gün içerisinde başlarına geçirdi ve şu anda 30 km’lik derinlikte Suriye sınırını denetimimiz altına aldık. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölmek isteyen hainlere ve onların işbirlikçilerine dedik ki, ‘itlerinize sahip olun, itlerinize sahip olmazsanız biz onların gereğini yaparız. Siz de gelmek isterseniz, siz de gelebilirsiniz.’ Nitekim bir mutabakat yapmak zorunda kaldılar. Bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Aziz Türk Milleti’nin gücüdür. Bunu söylediğiniz zaman şu görüşte olmazsınız, bu görüşte olmazsınız. Türk olursunuz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşı olursunuz. O yüzden devletinizle gurur duyun, milletinizle gurur duyun. Bu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve Türk Milleti’nin gücünü ve kudretini gösterir. O bakımdan da hem bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak, hem de bu şehrin valisi olarak, her zaman olduğu gibi bir kez daha devletimle, milletimle onur ve gurur duydum. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim, kardeşliğimizi pekiştirelim ve bir tek sevdamızın Türkiye olduğunu unutmayalım. Bizim sevdamız tektir, o da Türkiye Cumhuriyeti Devletidir, Aziz Türk Milleti’dir, ay yıldızlı al bayrağımızdır. Başka bir sevdamız olamaz. O yüzden bir kez daha bu anlamlı yardım etkinliğini gerçekleştirenleri kutluyorum. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. İnşallah oradaki askerlerimizin, güvenlik birimlerimizin saçının teline zarar gelmesin. Zaten bizler, savaşa düğüne gider gibi gideriz. Çünkü, şehadet, şehitler için düğün günüdür, Allah’a kavuşmaktır. O yüzden de Tramp bile, ‘Türkler savaşa öğlen yemeğine gider gidi gidiyor’ diyor. Bu bizim milletimizin özelliği. O yüzden bizi kimse yenemez” diyerek, sözlerini tamamladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ