Ordu Haber – Ordu Times

Ordu’da Sertifikalı Çiftçi Sayısı Artıyor

Ordu’da Sertifikalı Çiftçi Sayısı Artıyor
  • EKONOMİ / GENEL
  • 01 Aralık 2018
  • Ordu’da Sertifikalı Çiftçi Sayısı Artıyor için yorumlar kapalı
  • 344 KEZ OKUNDU

Ordu’da İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından 2018 yılında tarım ve hayvancılık ile ilgili bir çok konuda açtığımız 24 kursta 606 çiftçi bilgilendirerek sertifikaya sahip oldu.

Ordu Tarım ve Orman Müdürlüğünden şu açıklama yapıldı:”Tarım teşkilatı olarak geliştirdiğimiz projeler ve yaptığımız çalışmalar ile her daim üreticilerimize destek olma ve tarıma değer katma çabası içerisindeyiz. Bu çalışmalarımız içinde üreticilerimizin gerek gelişen teknolojiden ve tarımdaki yeniliklerden haberdar olmalarını sağlamak, gerekse var olan bilgilerini tazelemek ve yanlış bilinenleri düzeltmek amacıyla eğitim çalışmalarımız da aralıksız devam etmektedir. Bu eğitim çalışmalarımız içerisinde kurslar önemli bir yer tutmaktadır.

2018 yılı Ocak-Ekim ayları döneminde İl ve İlçe Müdürlüklerimizdeki konu uzmanı personellerimiz tarafından fındıkta budama, süt hijyeni, koyun yetiştiriciliği, arıcılık, süt sığırı yetiştiriciliği ve mantar yetiştiriciliği gibi bir çok konuda eğitim amaçlı kurs düzenlenmiştir. Düzenlediğimiz 24 kursta toplamda 606 çiftçimiz sertifikalandırılmıştır. Şu anda İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünce Mantar Yetiştiriciliği, Altınordu İlçe Müdürlüğümüzce Fındıkta Budama, Perşembe İlçe Müdürlüğümüzce Sürü Yönetimi, Gölköy İlçe Müdürlüğümüzce Süt Hijyeni kursları da devam etmekte olup, İl Müdürlüğü olarak önümüzdeki dönemlerde de eğitim çalışmalarımız sürdürülecektir”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ