Ordu Haber – Ordu Times

ORDU’DA OKUL MÜDÜRLERİNE YÖNETİCİLİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ORDU’DA OKUL MÜDÜRLERİNE YÖNETİCİLİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ
  • EĞİTİM
  • 01 Ekim 2020
  • ORDU’DA OKUL MÜDÜRLERİNE YÖNETİCİLİK SEMİNERİ DÜZENLENDİ için yorumlar kapalı
  • 394 KEZ OKUNDU

Ordu’da Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun yöneticilik vizyonu ve kurum kültürü konulu ilk dersi ile başlayan seminere 19 ilçede ilk defa göreve başlayan Okul/Kurum Müdürleri ve Müdür Yardımcıları katıldı.

Yöneticilik vizyonu ve kurum kültürü konulu sunum ile kapsamında okul ve kurum müdürlerine hitap ederek, görüşlerini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İlimizde Eğitim Alanında Yaşanan Gelişmeler, Projeler, Mesai Saatlerine Uyma, Tasarruf Tedbirleri, Okullarda Meydana Gelen Olaylarda Kriz Yönetimi, Kurum Kültüründe Kurumsal Değerin Yeri, konularında önemli açıklamalarda bulundu.

Müdür ve Müdür Yardımcılarına yönelik yapılan seminerde eğitimci mesleğinin özveri isteyen bir meslek olduğunu dile getiren İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, “Amacımız ilimizde bulunan öğrencilerimizi iyi insan olarak geleceğe taşımaktır. Bu yolculukta sizlerin büyük gayret sarf ettiğinizi biliyoruz. Eğitim Kenti Ordumuzun çocukları ve gençleri, sizler gibi liyakatli, ekip çalışmasına yatkın, iletişimi güçlü ve sorumluluk sahibi yöneticilerimizin gayretli çalışmalarıyla geleceğe her daim umutla bakacak. Bunun için sizleri tebrik ediyorum. Birlikte çok güzel işler başaracağımıza inanıyorum. Bu seminerlerde sizlerle olmamızın amacı ilimizdeki eğitim koşumuzda hep beraber koşmak ve beraber istişare halinde olmanın önemine bir kez daha varmaktır.” dedi.

Başarılı bir yöneticinin iletişim odaklı olması gerektiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, konuşmasında bir yönetici temsil ettiği kurum veya işletmenin amaçlarını ve hedeflerini, misyon-vizyonunu, stratejilerini, tarihçesini, kurumsal ilkelerini, değer önermelerini çok iyi bilmelidir. İyi bir yönetici, insanları dinlemesini bilir. Öyle ki iş gören veya hizmet alan ayrımı yapmadan vakit ayırıp kendisine başvuran her insanı dinler ve notunu kaydeder. Sürekli öğrenme ve kendisini geliştirme yönünde farkındalık sahibi olmalı, ayrıca sürekli okuyan ve öğrenen yönüyle iyi bir rol model olacağını unutmamalıdır.” sözlerine yer verdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, konuşmasının ardından seminere katılan Müdür ve Müdür Yardımcılarına başarı dileğinde bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun konuşması ile başlayan seminerde İl Millî Eğitim idarecilerine de “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Semineri” kapsamında eğitim vereceklerdir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ