Ordu Haber – Ordu Times

Ordu’da Gurbetçilerin Gübresini Altınordu Ziraat Odası Atıyor

Ordu’da Gurbetçilerin Gübresini Altınordu Ziraat Odası Atıyor
  • EKONOMİ / GENEL
  • 11 Nisan 2020
  • Ordu’da Gurbetçilerin Gübresini Altınordu Ziraat Odası Atıyor için yorumlar kapalı
  • 1.392 KEZ OKUNDU

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, tarımda kesintisiz üretim için çiftçilere tarla ve bahçelerinde çalışma imkanı verildiğini ancak bunun suistimal edilmemesi gerektiği uyarısında bulundu.

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar’ın İçişleri ile Tarım ve Orman Bakanı ile yapmış olduğu görüşmeler sonucunda tarımsal ve hayvansal üretim faaliyetlerinin devamı ve üretimin kesintisiz olarak sürdürülebilmesi için belirli şartlar yerine getirilerek yetkililer tarafından verilecek izinler doğrultusunda çiftçilere tarlalarında ve bahçelerindeki faaliyetleri yerine getirme imkanını getirildiğini belirten Atakan Akça, şu bilgileri verdi:

“Suistimal var

“Fakat çiftçilerimize tanınan bu ayrıcalıkla özellikle İstanbul’da ve diğer büyük şehirlerde ikamet eden fakat bölgemizde fındık bahçeleri olan üreticilerimiz, fındık bahçelerinde yapacakları çalışmaları bahane ederek bu illerden bölgemizdeki illere gelmek istemektedirler. Son zamanlarda görülüyorki bu uygulama suistimal edilmeye başlanmıştır.

Siz evinizden çıkmayın diye…

Biz Altınordu Ziraat Odası olarak bu illerde ikamet eden şu anda bahçelerinde gübre atmak ve bakımını yapmak isteyen üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve bu işlemlerini yapmak üzere bir çalışma başlatmış bulunmaktayız.

İl dışında ikamet edip bu süreçte ilimize gelmesinde toplum sağlığı için sakınca doğuracak üreticilerimizin talepleri doğrultusunda Altınordu ilçe sınırları içerisinde ücretlerini ödemeleri koşuluyla (Gübre parası+İşçilik ücreti)bu dönem yapılacak gübreleme işlemlerini yapmayı planmış bulunmaktayız. Bize ulaşacak üreticilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalarımız başlamıştır.”

Kaynak:http://www.hayatgazetesiordu.com/guncel-haberleri/gozunuz-bahcede-kalmasin.html

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ