Ordu Haber – Ordu Times

ORDU’DA DİKKATLİ VATANDAŞ ŞAHİN’İN HAYATINI KURTARDI

ORDU’DA DİKKATLİ VATANDAŞ ŞAHİN’İN HAYATINI KURTARDI
  • GÜNDEM
  • 27 Kasım 2020
  • ORDU’DA DİKKATLİ VATANDAŞ ŞAHİN’İN HAYATINI KURTARDI için yorumlar kapalı
  • 238 KEZ OKUNDU

Ordu’nun Ünye İlçesi , Çaybaşı – Ünye Karayolu Sahilköy Mevkiinde seyahat halindeyken duyarlı vatandaş Cengiz Yılmaz ‘ın dikkati karayolu kenarında uçamayacak haldeki Bayağı Şahin’i kurtardı. Yaralı Şahin Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’nce tedavisi yapılmak üzere koruma altına alındı.

Ünye İlçesi Ünye Çaybaşı – Ünye Karayolu Sahilköy Mevkiinde duyarlı vatandaş Cengiz Yılmaz Özel Aracında seyahat halindeyken asfalt kenarında uçamayacak halde türününün ne olduğu bilmediği bir kuş gördü. Hemen arabasını durdurup kuşun yanına giderek Durumu yetkilere ihbar etti. O sırada oradandan geçmekte olan Ünye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Personeli Dursun Baloğlu kuşu yol kenarından alıp bir kutuya koydu ve yetkililere teslim etti. Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından türü Atmacagiller (Acciptridae) familyasının Bayağı Şahin (Buteo buteo ) olarak tespit edilen yırtıcı kuşun, ilk Müdahalesi Ünye İlçesinde Hizmet veren Özel Canik Veteriner Kliniğinden ,Veteriner Hekim Ali Güngör tarıfından yapıldı. Daha sonra yaralı Bayağı Şahin bakım ve tedavilerinin tamamlanması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince veteriner hekim kontrolüne alındı.

Yaralı Bayağı Şahin , gerekli tedavi – bakım – rehabilitasyon süreci tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ