Ordu Haber – Ordu Times

ORDU’DA BALIK STOKLARININ KORUNMASI İÇİN DENETİMLER DEVAM EDİYOR

ORDU’DA BALIK STOKLARININ KORUNMASI İÇİN DENETİMLER DEVAM EDİYOR
  • TARIM
  • 23 Ekim 2020
  • ORDU’DA BALIK STOKLARININ KORUNMASI İÇİN DENETİMLER DEVAM EDİYOR için yorumlar kapalı
  • 194 KEZ OKUNDU

Ordu Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli su ürünleri denetim ekiplerimiz tarafından Deniz ve iç sularımızda balık stoklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılığın sağlanması amacıyla 2020-2021 yılı su ürünleri avcılık sezonun başladığı 1 Eylül 2020 tarihinden bugüne kadar toplam 295 adet denetim gerçekleştirildi.

Avcılık sezonunun başladığı 1 Eylül tarihinden itibaren su ürünleri denetim ekiplerimizin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Kemal Yılmaz; “İl/İlçe Müdürlüklerimizde görevli su ürünleri denetim ekiplerimiz, balık stoklarını korumak ve sürdürülebilir balıkçılığı sağlamak amacıyla 2020-2021 yılı avcılık sezonunun başlangıcı olan 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren yoğun mesai harcadı. Ekiplerimiz, su ürünleri karaya çıkış noktalarında, denizde ve iç sularda, balıkçı barınak ve çekek yerlerinde, su ürünleri perakende satış yerlerinde, yol güzergâhlarında ve balık halinde toplam 295 adet denetim gerçekleştirmiştir. Bu denetimler neticesinde avlanma yasaklarına uymayan, yasak boydaki su ürünlerini satan 22 kişiye idari para cezası uygulanarak, 1 adet manyat ağına, 3 adet serpme ağına, 1.500 metre uzatma misina ağına, 1.545 kg su ürünlerine (istavrit, mezgit) ve 10 adet kalkan balığına el konulmuştur.” dedi.

Su ürünleri ekiplerimizin denetimlerine aralıksız devam edeceğini sözlerine ekleyen İl Müdürü; “Su ürünleri kaynaklarını korumak ve gelecek nesillerin su ürünlerinden mahrum kalmasını engellemek amacıyla denetimlerimiz aynı özveri ile devam edecek. Denetim ekiplerimize gerçekleştirmiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederim” diyerek sözlerini noktaladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ