Ordu Haber – Ordu Times

ORDU VALİSİ YAVUZ, 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA BIRAKALIM

ORDU VALİSİ YAVUZ, 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA BIRAKALIM
  • GÜNDEM
  • 16 Mayıs 2020
  • ORDU VALİSİ YAVUZ, 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA BIRAKALIM için yorumlar kapalı
  • 390 KEZ OKUNDU

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar haricindekilerin yarın evlerinde kalmasını önerdi.

Yavuz, yaptığı yazılı açıklamada,”Sevgili Ordulu Kardeşlerim;

Malumunuz oldugu üzere, Koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak amacıyla alınan tedbirler kapsamında, 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı vatandaşlarımız için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaktadır.

65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız uzun zaman sonra geçtiğimiz hafta belli saatler arasında sokağa çıkmış ve gönüllerince bir vakit geçirmişlerdi.

65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız ikinci kez, 17 Mayıs 2020 Pazar günü (yarın) 12.00 ila 18.00 saatleri arasında sokağa çıkacaklardır.

Kovid-19 salgınında risk altında olan bu vatandaşlarımızın, riskten uzak rahatça sokaklarda gezebilmelerine imkan sağlayabilmek amacıyla onların sokağa çıkış saatlerinde diğer vatandaşlarımızın evlerinde kalmalarını özellikle istirham ediyorum.

Yaşlılarımız, bu süreçte büyük özveri ve fedakarlıkta bulundular. Bizler de onlara anlayış göstererek, onlar için bu fedakarlığı çok görmeyelim.

Gelin ! 17 Mayıs 2020 Pazar günü 12.00 ila 18.00 saatleri arasında sokakları, caddeleri, parkları, meydanları onlara bırakalım. Onlar da riskten uzak gönüllerince, hoşça vakit geçirsinler. Hep birlikte onları mutlu edelim.

Yaşlılarımıza hiçbir zaman saygıda ve hürmette kusur etmeyen Kıymetli Hemşerilerimizin, bu fedakarlıkta bulanacağına yürekten inanıyorum”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ