Ordu Haber – Ordu Times

ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ AKDOĞAN BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ AKDOĞAN BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ’Nİ ZİYARET ETTİ.
  • EĞİTİM
  • 17 Haziran 2020
  • ORDU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ AKDOĞAN BÜYÜKŞEHİR KENT KONSEYİ’Nİ ZİYARET ETTİ. için yorumlar kapalı
  • 4.510 KEZ OKUNDU

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan Büyükşehir Kent Konseyi’ni ziyaret etti.
Ordu Büyükşehir Kent Konseyi Olağan Yürütme Kurulu Toplantısı, Kent Konseyi merkezinde yapıldı. Toplantıya Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan da katıldı. Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın’ın başkanlığında yapılan toplantıda, Üniversitemizi ilgilendiren talep ve öneriler gündeme alındı. Ordu Şehir Hastanesi’nin yapılması ve yerinin belirlenmesi noktasında emek ve gayretleri için Ordu Üniversitesi Rektörü’ne teşekkür edildi. Gündeme alınması istenilen diğer talepler, ortak akıl çerçevesinde tartışıldı ve gündeme alınması kararlaştırıldı.
Üniversitemiz bünyesinde
1-Arkeoloji bölümün açılması
2-Gastronomi bölümünün açılması
3-Gülyalı ve Perşembe ilçelerimizde Turizm Fakültesi bünyesinde uygulama otellerinin açılması talebinin üniversite senatosuna sunulması kararı alındı.
4-Üniversitemizin önünde bulunan üst geçitlerin erişebilir standartlara uygun hale getirilmesi, kampüs dışındaki yaya kaldırımlarının revize edilerek genişletilmesi ve öğrencilerimizin bisikletle ya da yürüyüş yapabilecekleri şartlar oluşturulması için Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğüne talebin bir kez de Kent Konseyi olarak iletilmesi kararlaştırıldı.
5-Üniversitemizin yöneticileri ve akademisyenleriyle periyodik olarak 2 ayda bir şehrimizi ilgilendiren konularda istişare edilmesi için toplantılar yapılması gündeme alındı.
6-Kent Konseyi ve Üniversite iş birliği ile büyükşehir sınırları içerisinde 19 ilçemizin gündemini ve taleplerini kenti yönetenlere akademisyen görüşü ile ulaştırılması ve tartışılması için il ölçeğinde çalıştalar ve konferanslar yapılması için bundan sonraki toplantının gündemine alınması istenildi.

Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, “Bugün bizleri ziyaret eden Üniversitemizin kıymetli Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’a, Tıp Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Niyazi Taşçı’ya ziyaretleri ve şehir hastanemizin yapılması için göstermiş oldukları gayretlerden dolayı teşekkür ediyorum. Üniversitemiz Ordu’muz için çok önemli. Üniversitemizin bünyesindeki akademisyenlerin şehrin sürdürebilir kalkınması ve geleceğe taşıyacağımız kentimizin nasıl şekil alacağı ile ilgili bilimsel görüşlerini önemsiyoruz. Bu konuda Üniversitemizi sahaya çekerek onları biraz daha yormak biraz daha şehirle bütünleştirmek için caba sarf edeceğiz. Üniversitemizden mezun olan her öğrenci kentimizin kültür elçisidir. Onların Ordu’muzda bulacağı huzur bizim huzurumuzdur. Alacakları faydalı bilimler ülkemizin katma değeri olacaktır” dedi.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali AKDOĞAN, “Kent Konseyimiz bizi daha öncesinde ziyaret etmişti. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar gereği iadeyi ziyaretimiz biraz gecikti. Kent Konseyimizin kıymetli başkanı, üniversitemizin aynı zamanda danışma kurulu üyesidir. Sivil Toplum Kuruluşları toplumun dinamikleridir. Onlar resmi kurumların çalışmalarının halka anlatılmasında ve halkın taleplerinin resmi kurumlara iletilmesinde etkili bir rol oynamaktadır. Bu bağlamda, Kent Konseyi de ilimiz için önemli bir dinamiktir. Kent Konseyi’nin çalışmalarını takip ediyorum. Güzel çalışmalar başlattığınızı görüyor, şehrimiz adına memnuniyet duyuyorum. Ordu’muz her şeyin en güzeline ve iyisine layıktır. Hep birlikte şehrimizi aydınlık geleceğe, daha müreffeh ve huzurlu yarınlara taşıyacağız. Üniversitemiz ile Kent Konseyinin ortak çalışmalarında elimizi her zaman taşın altına koymaya hazırız. Bundan sonraki süreçte de ilişkilerin devam ettirmeliyiz. Öğrencilerimiz ve kentimiz yararına olacak her türlü projeye destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ