Ordu Haber – Ordu Times

OBB, 220 İŞ MAKİNESİ VE 285 PERSONELLE GÖREV BAŞINDA

OBB, 220 İŞ MAKİNESİ VE 285 PERSONELLE GÖREV BAŞINDA
  • GÜNDEM
  • 23 Ağustos 2020
  • OBB, 220 İŞ MAKİNESİ VE 285 PERSONELLE GÖREV BAŞINDA için yorumlar kapalı
  • 209 KEZ OKUNDU

Son günlerde Karadeniz Bölgesi’nde olduğu gibi Ordu’da da etkisini gösteren kuvvetli yağış sonrası olumsuzluklara müdahale etmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi, ekipleriyle sahada çalışmalarını sürdürüyor.

 

Büyükşehir Belediyesi özellikle yağıştan en çok etkilenen Çaybaşı, İkizce, Ünye, Altınordu, Gülyalı, Kabadüz, Ulubey, Çamaş, Perşembe, Fatsa ilçelerinde 220 iş makinesi ve 285 personelle yaptıkları müdahalelerle olumsuzlukları asgaride tutmaya çalışıyor.

 

ULAŞIMA KAPALI YOL BULUNMUYOR

Aşırı yağış sonrası taşkınlara bağlı olarak yollarda büyük tahribatların oluştuğu ilçelerde Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri heyelan temizliği, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların devam ettiği noktalarda ulaşıma kapalı yol bulunmuyor. Ayrıca aşırı yağışlar sonrası oluşan hasarların tespiti için teknik personeller tarafından afet hasar tespit çalışmaları devam ediyor.

 

SU TAHLİYESİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, şehir merkezlerinde selden etkilenen cadde ve meydanlarda temizlik çalışmalarına destek olurken aynı zamanda su basan iş yerleri ve dairelerin su tahliyesi çalışmaları sürdürüyor.

 

KOMŞU İLE DESTEK GÖNDERİLDİ

Dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur sonrası hayatın durma noktasına geldiği Giresun’a ise Ordu Büyükşehir Belediyesi ekip ve ekipman desteği sağladı. Öte yandan Giresun’da da meydana gelen sel felaketinin ardından 9 kişilik arama kurtarma ekipleri de olay yerine gönderildi. Vatandaşların ve ekiplerin yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla mobil mutfak tırı da bölgeye konuşlandı.

 

“EKİPLERİMİZ SEFERBER OLDU”

Büyükşehir Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “İlimiz de yaşanan kuvvetli yağış sonrası ekiplerimiz seferber oldu. Yağışla birlikte heyelanlar, yollarda hasarlar ve su baskınları yaşandı. Büyükşehir Belediyemiz 220 iş makinesi ve 285 personelle yaptığı müdahale sonucunda ulaşıma kapalı yol kalmadı. OSKİ ekiplerimiz su basan iş yerleri ve sokaklarda su tahliyesi gerçekleştiriliyor. Selin etkisiyle kapanan ızgara ve mazgallar açılıyor, yağmur suyunun getirdiği birikintiler temizleniyor. Öte yandan komşu ilimizde de etkisini gösteren yağmur sonrası destek amacıyla ekiplerimizin bir kısmını oraya yönlendirdik. Şehrimize ve komşu ilimize geçmiş olsun. Allah bir daha böyle afetleri yaşatmasın. Vatandaşlarımız da tedbirlerini elden bırakmasın. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak teyakkuzdayız” dedi.

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ