Ordu Haber – Ordu Times

Nato Birlikleri Ordu Pidesi Yiyecek

Nato Birlikleri Ordu Pidesi Yiyecek
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 28 Temmuz 2018
  • Nato Birlikleri Ordu Pidesi Yiyecek için yorumlar kapalı
  • 264 KEZ OKUNDU

Bloomberg HT’de Ana Haber konuğu olan Aktaşlar Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş hazır gıda sektörünün Türkiye’deki gelişimini değerlendirirken, Ordu pidesinin artık NATO birlikleri tarafından da tüketileceğini açıkladı.

Bloomberg HT’nin Ana Haber Bülteninde cuma akşamı Ordu pidesi konuşuldu. Hazır gıda sektörünün gelişimi konusunda değerlendirmelerde bulunan Aktaşlar Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Aktaş dondurulmuş Ordu pidesinin seyrini anlattı. Sektör hakkında değerlendirmelerde bulunan Aktaş, Ordu pidesinin TSK’nın ardından NATO birlikleri tarafından da tüketileceğini açıkladı ve konuyla ilgili gerekli girişimlerin tamamlandığını söyledi.

“PİDE DÜNYA YİYECEĞİ OLMA YOLUNDA”

2018 yılında Ordu pidesini 20 ülkeye ihraç etme hedeflerinden de bahseden Samet Aktaş, “İyi pidenin Ar-Ge’si için 4 yıl çalıştık. Hiç bir katkı madde koymadan saklama yönteminin dondurmak olduğunu ortaya koyduk. Pideyi dondurma yoluyla tüm dünyaya ihraç yapıyoruz. Aralarında Amerika, Almanya, Belçika gibi ülkelerin olduğu 17 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.Şu an pide dünya yiyeceği olma yolunda ilerliyor” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ