Ordu Haber – Ordu Times

KYK BORÇLARI SİLİNMELİ!

KYK BORÇLARI SİLİNMELİ!
  • EĞİTİM
  • 07 Kasım 2020
  • KYK BORÇLARI SİLİNMELİ! için yorumlar kapalı
  • 666 KEZ OKUNDU

CHP Ordu Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Çabuk ve Altınordu Gençlik Kolları Başkanı Tuğçe Pala, KYK borç yapılandırmasına tepki gösterdiler.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Çabuk, “hayat mücadelesine yeni başladığımız, üniversiteden mezun olup diplomalı işsizler kervanına katılır katılmaz mücadele ettiğimiz işsizlik çıkmazına bir de kredi Yurtlar kurumu ekleniyor. Yaklaşık 3 milyon genç kardeşimin ödemediği borçlar icra dairelerinde yerini alıyor. AKP iktidarı ise işsizlikle mücadele eden, üstüne üstlük pandemide çalışma şartlarının olumsuzluğuyla karşı karşıya kalan bizler dururken Somali’nin 32 milyon TL IMF borcunu ödüyor.Gençler, KYK borçların silinmesini istiyor! TBMM plan ve bütçe Komisyonunda kabul edilen yasa teklifi olmayan maddi imkanlarımız ve işsizlikle alay edercesine yeniden yapılandırmayı öngörüyor Somali’nin borcunu ödeyen değil ülkesinin geleceği gençlere sahip çıkılmalı, iktidar bir defalığına Kredi Yurtlar Kurumu borcuna af getirmelidir.” dedi.

“Yapılandırmak yetmez”

CHP Altınordu Gençlik Kolları Başkanı Tuğçe Pala ise şunları söyledi; “eğitim hayatının İşinin ardından yeni bir düzene gelecek kaygısıyla iş arayan bizler hayat mücadelesinin henüz başında KYK Sopasıyla karşı karşıyayız. Mühendis olup iş bulamayan anne, babasının eline bakan zor durumdaki kardeşlerimizin sesiyiz. 3 milyon KYK borçlusu genç işsizin bugün 300 bini icralık AKP iktidarı suni çözümlerle değil, gençlerim gelecek planlarına dahil olmalıdır! Bizler %13.4 işsizlik oranıyla mücadele ederken, İktidar başka ülkelerin borçlarına ödemekle meşgul. Gençlerin çalışma ve sosyal yaşamına dair yarın avukat olmak için KYK borçlarına yapılandırmak yetmez! Gençlerin KYK borçları silinmelidir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ