Ordu Haber – Ordu Times

Köpek saldırısına uğrayan karaca tedavi altına alındı

Köpek saldırısına uğrayan karaca tedavi altına alındı
  • GENEL / GÜNDEM
  • 06 Nisan 2020
  • Köpek saldırısına uğrayan karaca tedavi altına alındı için yorumlar kapalı
  • 830 KEZ OKUNDU

Ünye Sahilköy Mahallesindeki İdris Kolcu adlı duyarlı vatandaş bahçede yaralı bir karaca olduğunu fark etti.

Durumu Ünye İlçe Jandarma Komutanlığına Ekiplerine İhbar Etti.Jandarma Ekipleri durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Saygın Yıldırıma haber verdi. Ünye Şefi Saygın Yıldırım Ünye de hizmet veren Ünye Canik Veteriner Kliniği’ne arayarak ve acil müdahale yapılması gereken bir karaca olduğunu haber verdi.Duyarlı Vatandaş İdris Kolcu Kendi Aracıyla Jandarma ekipleri eşliğinde yaralı karacayı Ünyede Hizmet Veren Canik veteriner kliniğine götürdü.

Burada Veteriner Hekim Ali Güngör, 3 yaşındaki erkek karacaya ilk müdahalesini yaptıktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim etti. DKMP Ordu Şube Müdürlüğü ekipleri karacayı koruma altına alındı. Karaca tedavi süreci tamamlandıktan sonra tekrar doğaya salınacak.

Yaralı karacaya ilk müdahaleyi yapan Veteriner Hekim Ali Güngör,”Yaralı karacamız duyarlı bir vatandaş tarafından kliniğimize getirildi. Karacanın boynundan yaralar var v muhtemelen köpek saldırısına uğramış. Serum takarak ilk müdahalesini yaptık. Ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim ettik. Karaca boynundan yara aldığı için nefes almakta zorluk çekiyor. ilk müdahaleyi yaptık ama kurtulması biraz zor görülüyor. Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ