Ordu Haber – Ordu Times

İl Pandemi Kurulu Toplantısı, Vali Sonel’in Başkanlığında Yapıldı

İl Pandemi Kurulu Toplantısı, Vali Sonel’in Başkanlığında Yapıldı
  • GÜNDEM
  • 09 Eylül 2020
  • İl Pandemi Kurulu Toplantısı, Vali Sonel’in Başkanlığında Yapıldı için yorumlar kapalı
  • 409 KEZ OKUNDU

İl Pandemi Kurulu, Koronavirüsle mücadele kapsamında ilimizde yürütülen çalışmaları ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla Vali Tuncay Sonel’in başkanlığında toplandı.

Video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda, Covid-19 Pandemisi sürecinde ilimiz genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler, pandemi ile mücadelede sürecinde uygulanan tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

İl Pandemi Kurulu’nun üyesi olan ilçe kaymakamlarından ve ilgili kurum müdürlerinden, Cumhurbaşkanlığı Kararları, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı genelgelerinin, tüm kadro ile sahada tavizsiz denetimlerinin yapılmasını isteyen Vali Tuncay Sonel, “Tüm ekiplerimizle birlikte sahaya çıkacağız. Salgın Denetim Ekiplerimiz görünür bir şekilde kontrol ve denetimlerini aralıksız olarak yapacaklar. Denetim görevimizin yanında toplumumuzu biraz daha bilinçlendirmeliyiz. Bunun içinde farkındalık çalışmalarını başlatacağız. Bu konuda da yerel basınımızın desteğini ve katkılarını bekliyoruz. Pandemi ile mücadelede canla başla çalışan tüm kamu görevlilerine, duyarlı davranan vatandaşlarımıza ve bizlere her daim destek olan basın-yayın kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. El birliği ve güç birliği ile Covid-19 salgınının yayılmasını önlemede başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Maske, mesafe ve temizlik konusunu aklımızdan hiç çıkartmayacağız“ dedi. ​

Toplantıya katılan İl Pandemi Kurulu Üyelerinin tek tek görüş, öneri ve düşüncelerini de dinleyen Vali Tuncay Sonel, bir eylem planı dahilinde Ordu’da Koronavirüse karşı etkili bir mücadele yürütüleceğini sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ