Ordu Haber – Ordu Times

İKİ İLÇE ASFALT YOLLA BİRLEŞİYOR

İKİ İLÇE ASFALT YOLLA BİRLEŞİYOR
  • EKONOMİ
  • 23 Haziran 2020
  • İKİ İLÇE ASFALT YOLLA BİRLEŞİYOR için yorumlar kapalı
  • 1.278 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fatsa, Yalıköy Köseli mevkii ve Perşembe, Kutluca, Sırakovancı mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunu sıcak asfalta kavuşturuyor.

Ordu’da Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan asfalt seferberliği sürüyor. İlçe merkezleri ve mahalle grup yollarında faaliyetlerini sürdüren Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, altyapısı tamamlanan yolları asfalt ve beton yollarla buluşturuyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ile birlikte Fatsa ilçesinde devam eden asfalt çalışmalarını inceledi.

10 GÜN İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Genel Sekreter Yardımcısı Şişman, Fatsa ilçesine bağlı Yalıköy Köseli mevkii ve Perşembe ilçesine bağlı Kutluca, Sırakovancı mahallelerini birbirine bağlayan grup yolunda sıcak asfalt çalışmalarının başladığını söyledi. Yolun 10 gün içerisinde tamamlanacağını belirten Şişman, “Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla birlikte Yalıköy-Kutluca hattını sıcak asfalta kavuşturuyoruz. Bu hat mahalle grup yolu olması nedeniyle çok önemli bir güzergah. Bu anlamda bir örnek vermek gerekirse, 33 ticari taksi ve 23 ticari minibüsün çalıştığı bir yol. Yaz aylarında karayolları gibi yoğunluğu olan bir güzergah. Yaklaşık 5 bin 200 metre olan bir hattı 10 gün içerisinde sıcak asfaltla buluşturacağız” diye konuştu.

KİBAR’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

Asfalt çalışmasının ardından, mahalle sakinlerinin toz ve çamurdan kurtulacağını dile getiren Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise “Grup yolumuzun bir an önce tozdan kurtulup asfalta kavuşması için talimat veren ve yapımına başlanan yolumuza verdiği destek ve katkılardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ederiz. Bu yol bölge halkı için çok önemliydi ve uzun süredir vatandaşlarımız burada tozdan çamurdan şikâyetçiydi. 10 gün sonra buradaki sıcak asfalt çalışması tamamlanacak. Grup yolumuzda çok şükür artık toz, çamur sorunu kalmadı.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ