Ordu Haber – Ordu Times

HİLMİ GÜLER’DEN MÜJDE 2B ARAZİ FİYATLARI DÜŞÜRÜLECEK

HİLMİ GÜLER’DEN MÜJDE 2B ARAZİ FİYATLARI DÜŞÜRÜLECEK
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 08 Mart 2019
  • HİLMİ GÜLER’DEN MÜJDE 2B ARAZİ FİYATLARI DÜŞÜRÜLECEK için yorumlar kapalı
  • 623 KEZ OKUNDU

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Hilmi Güler, tarla, bağ, bahçe, meyvelik, fındıklık, otlak, kışlak veya yerleşim yeri haline getirilerek orman vasfını yitirdiği için 2B kapsamına alınan arazileri kullanan vatandaşlara müjde verdi.

Seçim gezilerini sürdüren ve Altınordu ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde firma, işyeri ve esnaf ziyaretlerinde bulunan Güler, Akyazı Camii yanında bulunan bir çay ocağında vatandaşların çay davetini geri çevirmedi. Burada vatandaşlarla sohbet eden Güler, 2B sorusuyla karşılaştı. Vatandaşların 2B arazisi konusunda fiyatların yüksek olduğunu anlatması üzerine bir açıklama yapan Güler, 4 Mart tarihinde DSİ, TMO ve Orman Genel Müdürleriyle Ordu’da bir toplantı yaptığını hatırlattı.

Yeni dönemde yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantıda Orman Genel Müdürü ile 2B konusunu değerlendirdiklerini belirten Güler, “Orman Genel Müdürüne 2B arazilerini kullanan vatandaşlara satışı için gereken miktarın yüksek olduğunu dile getirdim ve çözüm neler yapılabileceği ele aldık. Önümüzdeki günlerde Ordu Valiliğince kurulacak komisyon, tekrar bir çalışma yaparak 2B arazilerinin fiyatlarını vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde düşürecektir. Şimdiden bunun müjdesini veriyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ