Ordu Haber – Ordu Times

FARK YARATAN KADINLAR LİSTESİNDE BİR ORDULU

FARK YARATAN KADINLAR LİSTESİNDE BİR ORDULU
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 17 Haziran 2019
  • FARK YARATAN KADINLAR LİSTESİNDE BİR ORDULU için yorumlar kapalı
  • 562 KEZ OKUNDU

Lions Türkiye Konfederasyonu 2019 Fark Yaratan Kadın Girişimci yarışması başladı. Kadınların girişimciliğe özendirilmesi, başarılı Kadın Girişimcilerin rol model olarak toplumda görünür kılınması ve ödüllendirilmesini amaçlayan yarışmada Ordulu bir Tiyatro Sanatçımız da var. İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Aylin Gürsoy’un Türkiye’deki 20 başarılı kadından biri olup ödül almak için halk oylaması listesinde yer almaya hak kazandı.

Türkiye’de ilk defa bir kadın tiyatro sanatçısı tarafından kapalı cezaevinde 3 ay süre ile tiyatro eğitimi vererek yine 3 ay süre ile tutuklu ve hükümlülerle Misafir adlı tiyatro oyununun yönetmenliğini yapan Aylin Gürsoy, LİONS Kulübü tarafından başlatılan ödüllü yarışma programına “FARK YARATAN KADIN GİRİŞİMCİ” olarak dahil edildi. Yılın başarılı kadınları listesinde şimdiden zirveye yürüyen Aylin Gürsoy, Ordululardan halk oylamasına katılmaları şeklinde destek bekliyor.

Gürsoy, oy kullanımı için açılan web sayfasında SOSYAL GİRİŞİMCİ kategorisinde yer alıyor.

Bir KADIN SANATÇI tarafından toplamda 6 aylık çalışma şartları ağır kapalı cezaevinde erkek hükümlü ve tutuklularla tiyatro çalışması ile dikkatleri üzerine çeken Aylin Gürsoy, bu projesiyle insanı sanatla psikolojik iyileştirme ve topluma tekrar kazandırma noktasında sosyal hayatlarına motive etme amacı doğrultusunda projesini gerçekleştirmiştir. Gürsoy, Sanatın iyileştirici, aydınlatıldı gücüne inanarak bu projeyi gerçekleştirdiğini her platformda ifade ediyor.

Ceza infaz kurumundaki erkek hükümlü ve tutuklularla sanatı buluşturan 23 yıllık profesyonel devlet tiyatrosu sanatçısı olan Aylin Gürsoy, 14 Haziran’da prömiyerini yaptıkları “Misafir” adlı oyun için 20 Haziran 2019 günü protokol galası gerçekleştirecektir.

Aylin Gürsoy, zoru başarmış bir kadın sanatçı olarak Türkiye’yi Ordu’ya kilitleyerek tüm kadın örgütleri ve STK’lar tarafından örnek gösterilmektedir.

ORDULU DEVLET TİYATROSU SANATÇIMIZ DESTEKLERİNİZİ VE OYLARINIZI BEKLİYOR.

LİONS Klubü tarafından başlatılan “FARK YARATAN KADIN GİRİŞİMCİLER” halk oylamasına katılarak İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Aylin Gürsoy’a oy vermek için tıklayın… >>> http://lionsfykg.com/vote/sosyal-girisimci

Lions Hakkında…

Uluslararası Lions, 1917 yılında ABD, Chicago’da kurulmuştur. Birçok uluslararası kuruluş gibi merkezi buradadır. 1945’ten bu yana Birleşmiş Milletlerde daimi temsilcisi vardır. 1963 yılında Türkiye’de ilk Lions Kulübü Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay tarafından kurulmuştur. Dünyada 200 ülkede, 47.000 Lions Kulübü, 1.4 Milyon Lion; Türkiye’de 300’den fazla Lions Kulübü, 6.100 Lion vardır.

Lion’ların ana amacı gönüllü olarak dünya toplumuna karşılıksız hizmet etmektir. Kesinlikle kendi üyelerinin menfaatlerine hizmet etmez

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ