Ordu Haber – Ordu Times

ENGELLİLER ‘AKÜ ŞARJ İSTASYON’LARININ AKTİF HALE GETİRİLMESİNİ İSTİYOR

ENGELLİLER ‘AKÜ ŞARJ İSTASYON’LARININ AKTİF HALE GETİRİLMESİNİ İSTİYOR
  • EKONOMİ / GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 15 Temmuz 2019
  • ENGELLİLER ‘AKÜ ŞARJ İSTASYON’LARININ AKTİF HALE GETİRİLMESİNİ İSTİYOR için yorumlar kapalı
  • 409 KEZ OKUNDU

Ordu Engelliler Platformu ve Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclisi üyeleri bugünlerde dertli. Sebebi ise Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu’nun bazı bölgelerine engellilerin akülü araçlarını şarj etmesi için koyduğu şarj istasyonları.

Ordu Engelliler Platformu ve Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis başkan ve üyeleri akülü araç sahibi engellilerin şikayetleri üzerine Altınordu’da bulunan akü şarj istasyonlarını bir bir kontrol etti. Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan, engelliler Serpil Bayazıt, Cemile Gündüz, Timur Kınataş ve engelli babası Metin Aksoy’un katıldığı kontroller sonrası hiçbir akü şarj istasyonunun çalışmadığı iddia edildi.

Akü Şarj İstasyonlarının aktif hale getirilmesini isteyen Ordu Engelliler Platformu ve Türkiye Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis başkanı Ümit İşbakan; “Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin sahilde yaptırdığı engelli aracı şarj istasyonlarının tümünü kontrol ettik. Maalesef hiç biri çalışmıyor. Yetkililerden uzun zamandır bu konu hakkında ne bir açıklama nede bir çözüm eylemi göremedik. Belediyenin bizlere engel olmamasını, bu konuya çözüm bulmasını istiyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ