Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ORDU’DA HALKA SESLENDİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ORDU’DA HALKA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’da vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu seçimde bizler Ordu’da adeta yeniden bir dirilişi ortaya koymak istiyoruz” dedi.

Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda düzenlenen Ordu Belediye Başkan Adayları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Davayı iktidara taşıyalım, nefsimizi değil. Nefsi ne kadar ayaklar altına alırsak hedefe o kadar çabuk ulaşırız. Geçen seçimdeki rekoru kırmanız durumunda bizleri çok memnun edeceksiniz. Ordu şanına yakışanı geçen seçim döneminde yaptı, bu seçimde de yapacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“ORDU, ESKİ TÜRKÇE’DE ŞEHİR DEMEKTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” Ordu’da bir başka coşku var. Bu coşkuyu ve heyecanı 31 Mart’a hep birlikte taşıyacağız. Bu seçimde bizler Ordu’da adeta yeniden bir dirilişi ortaya koymak istiyoruz. Ordu’da yaşanan birçok doğal afette hükümetimiz anında orada oldu. Ordu iline üniversitesiyle, hastanesiyle vs. her türlü desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Ordu demek eski Türkçe’de şehir, önemli şehir, öncü şehir demektir. Ordu bugün de bölgemizin ve ülkemizin iftihar kaynağı şehirlerden biri olarak yoluna devam etmektedir. Bu şehir maalesef asırlarca yangınların, depremlerim, toprak kaymalarının pençesinden kurtulamamıştır. Verdiği büyük mücadele sonunda her seferinde yeniden ayağa kalkan Ordu bugünlere gelmiştir. Gerçekleşen birtakım doğal afetler sonucu üzücü olaylar yaşandı. Yaşanan sel felaketi çok önemli bir tarihi köprünün yıkımına sebebiyet verdi. Kısa bir sürede köprümüzü onarıp açılışını gerçekleştirdik. Ordu çevre yolunun Efirli Kavşağı ile Otogar Kavşağı arasındaki birinci kesimi mart ayında hizmete açıyoruz, ikinci kesimi de 2020’de bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

“BU ŞEHRE AŞIK OLMAMAK MÜMKÜN MÜ?”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ordu ilinin tarihi, coşkulu denizi, kadim yaylarıyla çok büyük potansiyele sahip bir şehir olduğuna vurgu yaparken, “Bu şehre aşık olmamak mümkün mü? Ordu’daki kardeşlerimiz olmayınca biz bu dünyayı ne edelim? Siyasi hayatımız boyunca girdiğimiz her mücadelede Ordulu kardeşlerimizi yanımızda bulduk. Bu vesileyle 2001 yılından bu yana teşkilatımızda görev yapmış tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Eylül ayından beri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Engin Tekintaş ve diğer belediye başkanlarına şükranlarımı sunuyorum. Büyükşehir ve ilçelerde partimizi temsil edecek belediye başkan adaylarımıza muvaffakiyetler temenni ediyorum. Cumhur İttifakı’yla kurduğumuz gönül birliğini hep birlikte yücelteceğiz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında şunları söyledi:

“DAVAYI İKTİDARA TAŞIYALIM”

Bakınız, siyasetin bir hasbiliği vardır, bir de hesabiliği vardır. Hasbilik ideal olandır, hesabilik menfaat çetelerinin hakim olduğu yerdir. Ne çektiysek hesabi olanlardan çektik. Onlarla yol yürüyemedik, onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar. Kimler olabileceğini biliyorsunuz. Bakan oldular, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular ama trenden indiler. Bunlar bir daha bu trene binemeyecekler. ‘Benim istediğim yok, istediğimi niye yapmıyorsunuz?’ bu tür şeyler yok. Davayı iktidara taşıyalım, nefsimizi değil. Nefsi ne kadar ayaklar altına alırsak hedefe o kadar çabuk ulaşırız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ